Novostavby.sk

Najväčší rezidenčný projekt v Trnávke zahajuje výstavbu

  • 14. 05. 2020
  • Tlačiť

Ovocné sady ožívajú. Po dosiahnutí dôležitého míľnika, získaní stavebného povolenia, má byť v polovici mája zahájená výstavba prvej etapy. Z plánovaného výsledného počtu 922 bytov a 102 apartmánov prinesie v tejto fáze na trh s nehnuteľnosťami 550 jednotiek.

Momentálne ide o najväčšiu rezidenčnú realizáciu na území bratislavskej Trnávky. 

ovoc
Ovocné sady - letecký pohľad; Zdroj: JTRE

 

Opäť snaha o podporu komunity

V parteri šesť- až sedemposchodových bytových domov vzniknú obchodné prevádzky i materská škola s vlastným areálom a miestom pre 80 detí. Parkovacie kapacity sa umiestnili do podzemia aj na terén. 

Súčasťou celého súboru bude množstvo spoločných priestorov, smeruje sa k čoraz viac používanému komunitnému konceptu bývania. Vo vonkajšom prostredí tak nájdeme centrálny park s detským ihriskom, príslušenstvom pre cvičebné aktivity dospelých, komunitnými záhradami, plochou pre grilovanie a hlavne bohatou výsadbou zahŕňajúcou tiež, ako názov projektu napovedá, ovocné dreviny. 

V blízkosti sa nachádzajú nákupné centrá Avion Shopping Park, IKEA, Pharos a športovo-rekreačný areál Zlaté piesky.

ovof
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

ovod
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Projekt sa úspešne predáva

Od začiatku predaja spusteného v novembri minulého roka bol o bývanie v Ovocných sadoch prejavený dobrý záujem, z ponuky sa predalo takmer 65 % jedno- až trojizbových jednotiek.

„Koncept projektu Ovocné sady sa ukázal vhodne nastavený pre široké spektrum klientov, ktorí uprednostňujú pokojnú štvrť pred ruchom centra mesta. Krivka predaja mala od začiatku novembra stúpajúcu tendenciu a po šiestich mesiacoch je dostupná už len niečo viac ako tretina bytov,“ uviedol výkonný riaditeľ spoločnosti JTRE Pavel Pelikán.

Podľa vedúceho predaja rezidenčných nehnuteľností JTRE Ivana Bratka: „Klienti tiež oceňujú dobrú dopravnú dostupnosť a efektívne riešenie dispozícií bytov.“ K zaujímavým výhodám tiež patrí pivničná kobka v cene každého bytu.

ovoa
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

ovo
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

ovob
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

Ďalší aktívny diel v portfóliu JTRE

Ukončenie prvej etapy Ovocných sadov rozkladajúcej sa na ploche 41-tisíc m² sa plánuje v roku 2022. Generálnym dodávateľom stavby je združenie stavebných spoločností pod vedením STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s. r. o., spolu so SYTIQ a.s..

Obytný súbor sa stáva ďalším aktívnym dielom portfólia JTRE, okrem rozostavanej Klingerky sa stavebné práce v zimných mesiacoch rozbehli aj na jednom z najvýraznejších projektov v hlavnom meste, štvrti Eurovea City s prvým slovenským mrakodrapom.

 

ovoe
Ovocné sady; Zdroj: JTRE

 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenka na Slovensku, výber rezortov 1. Obľúbený Liptov

Vlastné kancelárie ako dôkaz kvality poskytovaných služieb

Hromadná práca z domu, bude mať tento „pokus“ dopady?

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 05. 2020
  • Tlačiť