Novostavby.sk

Posledná etapa Zóny Viladomy bude “unikátna” aj v interiéri

  • 02. 06. 2020
  • Tlačiť

Poznávacím znamením poslednej etapy Viladomov, súčasti známej bratislavskej štvrte Slnečnice, je určite dizajn. Slnečnice UNIQ vznikli pod špeciálnou značkou UNIQ, vytvorenou pre identifikáciu toho najlepšieho v portfóliu spoločnosti CRESCO REAL ESTATE. Patria sem projekty UNIQ Staromestská, UNIQ Majakovského či UNIQ Tesla v Prahe.

svh
Slnečnice - Zóna Viladomy; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

 

Koncept Viladomov sa snaží priblížiť k bývaniu komunitného charakteru. Pri návšteve starších etáp vnímame hlavne priestory medzi jednotlivými stavbami, celkovo sa v rámci zóny prejavuje orientácia na rodiny s deťmi. Zrealizované boli viaceré ihriská pre rôzne vekové kategórie a osadené solitérne herné prvky. V júni sa chystá otvorenie prvej časti verejného parku s pobytovou lúkou, detským ihriskom a vyhliadkovou trávnatou mohylou, v druhej fáze bude sprístupnený výbeh pre psov, športové ihrisko a zostavy pre cvičenie.

svd
Slnečnice - Zóna Viladomy; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

svf
Slnečnice - Zóna Viladomy; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

 

UNIQ definuje severný okraj Viladomov

Súbor z radu UNIQ uzatvorí štruktúru Viladomov na severnom okraji. Zahŕňa päť objektov situovaných povedľa budúceho chodníka pre cyklistov i peších, ktorý nadviaže na už vybudovaný úsek smerujúci do druhej časti projektu, zóny “Mesto”. Ten sa napojí na cyklotrasu naplánovanú spolu s pokračovaním električkovej trate v Petržalke, s konečnou zastávkou v blízkosti Slnečníc POP.

svc
Slnečnice - UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

 

UNIQ zvonku i zvnútra

Podobu bloku UNIQ, tak ako väčšiny Slnečníc, navrhol ateliér Compass Architekti. V porovnaní s ostatnými bytovými domami v zóne sa však dizajnovo odlišuje. Namiesto doteraz dodržiavaných pravouhlých línií upútajú nepravidelne zalamované balkóny a terasy. Rozmiestnené po celom obvode výrazne oživujú päticu základných hmôt, pričom fungujú ako hlavný motív architektúry. Na fasádach prevláda tehličkový obklad pokrývajúci tiež hmoty najvyšších podlaží, pri zvyšných stavbách sa vizuálne odčleňujú pomocou iného materiálu. 

Zaradenie pod značku UNIQ sa bude prezentovať rovnako pri úpravách vnútorných priestorov, špeciálne pre túto etapu bol vytvorený ŠTANDARD UNIQ. Použitá bude štýlová sanita a povrchové materiály osvedčených značiek. V štandarde, aj základnom, keďže okrem variantu zahrnutom v cene bytu je na výber „Premium 1” a „Premium 2”, sú poskytované naozaj elegantné dekory a farebné odtiene. 

svk
Slnečnice - UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

svi
Slnečnice - UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

svj
Slnečnice - UNIQ; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE a.s.

 

Pribudne 377 1- až 4-izbových bytov a 5 apartmánov

Bytové domy sú svojimi pozdĺžnymi stranami orientované viac-menej na východ a západ, ich organizácia nadväzuje na existujúcu zástavbu. Vďaka odstupňovaniu podlaží sa na juh otáčajú príťažlivé obytné jednotky s veľkorysými terasami, najnižšie položené priestory zase lákajú vlastnou predzáhradkou. Živšie prostredie vznikne pozdĺž plánovanej cyklotrasy, smerovať sem budú prevádzky umiestnené v južnej časti prízemia jednotlivých objektov. 

V súčasnosti pokračujú práce na hrubej stavbe a realizujú sa vnútorné rozvody, termín ukončenia výstavby prvej etapy je plánovaný na 2Q roku 2022. 

svb
Slnečnice - UNIQ, polovica apríla; Zdroj: Novostavby

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Stavba, ktorá sa prispôsobuje a pritom vyniká

Slnečnice už dekádu menia juh Petržalky

Zmeny v cenách bytov? Reaguje realitná kancelária HERRYS

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 02. 06. 2020
  • Tlačiť