Novostavby.sk

Dovolenkové rezorty na Liptove-chatky v dobrej lokalite v predaji

  • 16. 06. 2020
  • Tlačiť

Pri stanici Záhradky, jednom z nástupných bodov lanovky strediska Jasná Chopok- sever, bolo do roku 2012 vybudovaných 9 objektov. Ich súhrnné označenie Chalets Jasná Záhradky vychádza z miesta realizácie a tým pádom sa spája s komfortom, ktorý užívateľom poskytuje. Projekt zastrešuje developer TMR, a.s..

cjzb
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

Opäť výhodná poloha

Novší, výhodne situovaný súbor z rovnakej kolekcie rekreačných domov spoločnosti bol na našom blogu predstavený už na začiatku marca. Nazreli sme pod Chopok, do najväčšieho lyžiarskeho strediska na Slovensku - Jasná Nízke Tatry. V lákavej polohe, priamo vedľa zjazdovky a zároveň neďaleko Vrbického plesa v tom čase prebiehali ukončovacie práce na poslednej etape D zo zástavby Chalety Jasná, lokalita Otupné. 

Chalets Jasná Záhradky, majetok spoločnosti TMR, a.s. sa ponúkol na odpredaj do súkromného vlastníctva. Podobne ako pri ostatných rezortoch z jej dovolenkového portfólia sa klientom otvára možnosť vstúpiť do hotelového programu a týmto spôsobom svoju nehnuteľnosť ďalej zhodnotiť. Následne budú zabezpečené obchodné a marketingové aktivity, plus servis v podobe recepcie alebo upratovania.

cjza
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

cjzf
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

 

Dva dvojpodlažné apartmány v každej chate

Na najspodnejšej úrovni niektorých objektov nájdeme vedľa kotolne, skladu či užitočnej lyžiarne tiež súkromné wellness zahŕňajúce saunu, odpočinkovú miestnosť a prípadne vírivú vaňu. Na nasledujúcom poschodí objavíme hlavný spoločenský priestor apartmánu, obývaciu izbu prepojenú s kuchynským kútom, pričom využiteľnú obytnú plochu najmä počas teplých mesiacov rozširujú balkóny. Pri vstupe nájdeme aj toaletu. V podkroví boli navrhnuté dve spálne a 1 alebo 2 hygienické miestnosti podľa typu chaty. Na západ orientované izby majú k dispozícii balkóny.

cjze
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

cjzd
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

cjzc
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

Murované objekty ukončuje sedlová strecha s väčšími vikiermi, pokrytá betónovými škridlami. Obvodové a vnútorné nosné steny sú vymurované z keramických tvaroviek, rovnako ako deliace priečky na prvých dvoch podlažiach. Priečky v podkroví boli zhotovené zo sadrokartónu. Zaujímavosťou je nosná konštrukcia stropu nad hlavnou obytnou časťou vytvorená z drevených trámov.

Na fasádach sa okrem omietky prezentuje kamenný a drevený horizontálne kladený obklad. V interiéroch boli použité viaceré druhy povrchových úprav, vybrané prirodzene v závislosti od konkrétneho priestoru, vidíme keramické aj kamenné obklady a dlažby, laminátové a drevené podlahy. 

cjzi
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

cjzh
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

Nadčasová horská architektúra

Pri pohľade zvonku dominujú konštrukcie balkónov a zábradlia z masívneho dreva, ktoré majú, spolu s ostatnými povrchovými materiálmi, dodať architektúre požadovaný „horský” charakter. K prvkom spĺňajúcim dnešné predstavy o atraktívnom bývaní počítame veľké presklené otvory. Dizajn súboru pôsobí v zásade nadčasovo, čo môžeme hodnotiť už aj z odstupu niekoľkých rokov od ukončenia realizácie.

cjzg
Chalets Jasná Záhradky; Zdroj: TMR, a.s.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Ako sa bude bývať v Nitre pod hradom?

Dostupné bývanie na konci Petržalky

Posledná etapa Zóny Viladomy bude “unikátna” aj v interiéri

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 16. 06. 2020
  • Tlačiť