Novostavby.sk

Dovolenka na Slovensku, výber rezortov 1. Obľúbený Liptov

  • 12. 05. 2020
  • Tlačiť

Dovolenka doma na Slovensku bude pravdepodobne populárnejšia. Možno predpokladať, že súčasná situácia - pandémia, obmedzovanie prechodu hranicami, vysoký počet nakazených v tradičných zahraničných destináciách a s tým súvisiace obavy z nákazy podporia na určitý čas cestovateľské aktivity v rámci nášho územia.

Na blogu novostavieb boli k téme „dovolenkové nehnuteľnosti” uverejnené už viaceré články. Najviac sme sa venovali obľúbenému regiónu Liptov, priblížili sme však aj niekoľko stavieb na Orave, Horehroní či v tatranskej osade Tatranská Lomnica. 

DVb
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

 

Láka poloha, služby i dizajn

Väčšina projektov disponuje dobrou polohou a pre klientov vytvára podmienky pre zhodnotenie majetku formou ďalšieho vyťažovania. Zaisťovaná je samozrejme potrebná starostlivosť o zverené nehnuteľnosti. Rovnako začínajú prevažovať snahy o budovanie dizajnovo príťažlivých objektov, inšpirácia sa hľadá v architektúre tradične sa vyskytujúcej v horskom prostredí, pričom oživenie prinášajú prvky zodpovedajúce súčasnej estetike. K odlišnostiam zase rátame najmä množstvo poskytovaných služieb spolu s veľkosťou a organizáciou priestorov v rámci jednotlivých rezortov. 

V tomto príspevku sa snažíme zamerať na tie charakteristiky ubytovacích zariadení, ktoré by prípadný zákazník (kupujúci alebo záujemca o prenájom) mohol považovať za zaujímavé. Tentokrát sa pozrieme na Liptov.

 

Demänová Village

Rezort sa rozrastá na južnom konci zastavaného územia mestskej časti Liptovského Mikuláša, Demänová. Koncept stavil na komplexnú ponuku aktivít vrátane zimných športov, ktorá by mala osloviť hlavne mladé rodiny, poskytované je napríklad aj stráženie detí. 

DV
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

DVg
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

DVa
Demänová Village - SKI CENTRUM DEMÄNOVÁ; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

Na západnej strane areálu bolo vybudované SKI CENTRUM DEMÄNOVÁ. Podľa opisu investora Tatra SPC8, s.r.o. disponuje ľahkými i stredne ťažkými zjazdovkami, bežkárskou traťou, umelým zasnežovaním a nočným osvetlením. Časť svahu bola vyčlenená pre deti. K vybaveniu patrí apreski bar, bufety, pokladne, požičovňa so servisom športového náradia, využiť možno služby inštruktora.

V areáli sa zriadila reštaurácia Pinus s jazierkom, kongresové priestory, recepcia, wellness a fitness, nájdeme tu ihriská pre rôzne vekové kategórie. 

DVf
Demänová Village; Zdroj: Novostavby.sk

DVd
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

DVe
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

Na výber sú apartmánové domy s rozdielnou podlažnosťou a jednotkami s rôznym počtom izieb (od štúdia po štvor-izbové mezonety) alebo samostatné rekreačné chatky umiestnené priamo pri zjazdovkách. 

Na stránke Demänová Village sa zdôrazňuje ekologický aspekt projektu, napríklad separácia odpadu, elektronabíjačky či výstavba z dreva.

Existuje možnosť zapojiť sa do hotelového programu a nehnuteľnosť vyťažovať, postarané bude o kompletný servis pri prenajímaní.

 

Hlavné plusy: naozaj široká ponuka vybavenia a aktivít pre rodiny s deťmi, vlastné SKI centrum s nočnou prevádzkou v tesnej blízkosti ubytovania, jednotný dizajn areálu a výstavba s prevahou dreva

DVc

Demänová Village - reštaurácia Pinus; Zdroj: Novostavby.sk

 

 

TRI VODY

Komplex vzniká na hranici medzi Demänovou a Demänovskou dolinou v tesnej blízkosti obchodu SKI rental a obchodu so športovým oblečením OUTLET Demänová. Projekt developera RecRe, s.r.o. láka nehnuteľnosťami navrhnutými v „trendy” dizajne a vlastnými záhradami.

TVa
TRI VODY; Zdroj: RecRe, s.r.o.

TVd
TRI VODY; Zdroj: RecRe, s.r.o.

TRI VODY; Zdroj: RecRe, s.r.o.

TVb
TRI VODY; Zdroj: RecRe, s.r.o.

TV
TRI VODY; Zdroj: RecRe, s.r.o.

V rámci areálu bude vybudovaných 17 chaletov s jedným, dvoma alebo štyrmi apartmánmi s rôznymi dispozičnými riešeniami. K dispozícií sú jednotky s jednou až tromi spálňami, pričom ku každej prináleží priestranná terasa. V najväčších sú naplánované aj sauny a lyžiarne. 

Ponúkaná je kompletná starostlivosť o zakúpenú nehnuteľnosť a tiež možnosť ďalšieho prenajímania so zabezpečením balíka potrebných služieb, priamo alebo cez sprostredkovateľa.

 

Hlavné plusy: blízkosť lyžiarskeho obchodu a obchodu so športovým oblečením, dizajn objektov, vlastný pozemok, sauna v niektorých apartmánoch, vzdialenosť k atrakciám v Demänovskej doline

TVc
TRI VODY; Zdroj: RecRe, s.r.o.

 

Chalets Jasná, lokalita Otupné

Projekt spoločnosti TMR, a.s. patrí do kolekcie Chalets Jasná Collection a nachádza sa v lokalite Otupné v lyžiarskom stredisku Jasná Nízke Tatry. Veľkou výhodou je samotné umiestnenie. Komplex apartmánových domov leží priamo vedľa zjazdovky pod Chopkom, len pár sto metrov sú vzdialené 4-sedačková lanovka Jasná Biela Púť a kabínková lanovka do strediska Brhliská.

cjoc
Chalets Jasná, lokalita Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

cjoa
Chalets Jasná, lokalita Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

cjob
Chalets Jasná, lokalita Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

Posledná realizovaná etapa označená písmenom D zahŕňa 6 trojpodlažných objektov. V každom bolo zriadených 6 jedno- a dvojspálňových apartmánov, pričom súčasťou vybavenia, s výnimkou najmenšej jednotky, je infrasauna a dve kúpeľne. Na prízemí sú k dispozícií uzamykateľné skladovacie priestory a lyžiareň.

cjod
Chalets Jasná, lokalita Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

Ďalšie služby, wellness a stravovanie sa dajú zabezpečiť v ostatných zariadeniach prevádzkovaných TMR, a.s. v lokalite Jasná. Spoločnosť ponúka zhodnotenie nehnuteľnosti formou vyťažovania. V prípade zapojenia do hotelového programu sa postará o chod služieb spojených s prenájmom, v rámci balíka poskytne obchodné i marketingové aktivity.

 

Hlavné plusy: vybavenosť v lokalite, poloha projektu vedľa zjazdovky a v blízkosti lanoviek, vybavenie apartmánov, zladený dizajn exteriérovej aj interiérovej časti.

cjo
Chalets Jasná, lokalita Otupné; Zdroj: TMR, a.s.

 

Ďalších 5 rezortov v rôznych regiónoch si predstavíme v nasledujúcom článku.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Vlastné kancelárie ako dôkaz kvality poskytovaných služieb

Hromadná práca z domu, bude mať tento „pokus“ dopady?

Nová nemocnica bude na epidémiu pripravená, riešenie priestorov má zefektívniť liečbu

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 12. 05. 2020
  • Tlačiť