Novostavby.sk

Na Račianskej sa formuje zaujímavý mestský súbor

  • 09. 04. 2020
  • Tlačiť

K projektom, ktoré postupne nahrádzajú priemyselné areály v okolí Račianskej ulice patrí rezidenčný súbor Urban Residence. Neďaleko Račianskeho mýta pokračuje spoločnosť Lucron v realizácií poslednej, a čo sa týka podlažnosti najvyššej etapy C. Väčšina ponúkaných bytov bola už vypredaná, v najbližšej dobe sa však otvori možnosť zakúpiť 2 pekné terasové jednotky.

 

etapC
Urban Residence - etapa C; Zdroj: Lucron

 

Jasný koncept v riešení fasád

Objekty komplexu, AI, AII, B a C, sa vyznačujú jednoznačne riešenými fasádami, s výnimkou etapy B tiež pravidelným rastrom členenia spolu s základným výrazovým prvkom v podobe balkónov, rozmiestnených okolo celého pôdorysu. Snahu o silný koncept, pravidelnosť a poriadok, aj keď už za použitia oblých tvarov, vidíme takisto v netradičnom návrhu vonkajších plôch.

etapCa
Urban Residence - etapa C; Zdroj: Lucron

etapCb
Urban Residence - etapa C; Zdroj: Lucron

 

Jasný koncept v riešení dvora

Hlavný dvor okrem veľkosti zaujme vytvorením rovnomerných zatrávnených vĺn prebiehajúcich na väčšine jeho rozlohy. Oživenie prinášajú chodníky s múrikmi, v ktorých sa opakuje motív vlny a vsadené drevené prvky určené na ležanie. Výrazná modelácia terénu zároveň poskytla dostatok zeminy pre výsadbu stromov nad podzemnými garážami. Medzi blokmi B a C ešte neskôr vznikne detského ihrisko zaberajúce výmeru približne 300 m². Vzhľadom na lokalitu projektu posilňujú naozaj žiaduci mestský charakter prostredia prevádzky v parteri, v najnovšom C-čku bude zriadená zmrzlináreň i štýlová vináreň.

ur
Urban Residence - etapa B; Zdroj: Novostavby.sk

urc
Urban Residence; Zdroj: Novostavby.sk

urb
Urban Residence; Zdroj: Novostavby.sk

ure
Urban Residence - etapa AI a AII; Zdroj: Novostavby.sk

 

Výstavba poslednej etapy C pokračuje

Etapa C dopĺňa celkovú kompozíciu Urban Residence o 12 podlažný vežový objekt, na konci marca a v úvode apríla sa dokončovala hrubá stavba, začalo osádzanie okien a pokračovala montáž vnútorných rozvodov, vodovodu, kanalizácie, elektroinštalácie, vzduchotechniky a kúrenia. Plánovaný koniec výstavby pripadá na koniec 1Q 2021, sťahovanie klientov by potom mohlo prebehnúť v nasledujúcom štvrťroku.

Exteriér bytového domu štýlovo nadväzuje na už ukončené a skolaudované etapy, finálny vzhľad nadobudne po realizácií predsadenej fasády z dosiek SENOVA z vysokotlakého laminátu. Štandard vnútorných priestorov zahŕňa bezpečnostné vstupné dvere Adlo triedy III, bezfalcové interiérové dvere, parkety Egger, obklady a dlažby od portugalského výrobcu Love Tiles, batérie Grohe a napríklad tiež inštalačnú súpravu pre WC od Villeroy&Boch.

 

ura
Urban Residence - etapa C; Zdroj: Novostavby.sk

urf
Urban Residence - etapa C; Zdroj: Novostavby.sk

 

Aj Lucron sprísnil ochranu zdravia pri práci

Podobne ako ďalší developeri spomínaní v rámci nášho blogu, rešpektuje spoločnosť Lucron nariadenia vlády a hlavného hygienika s úmyslom obmedziť šírenie koronavírusu. Zamestnanci pracujú z domu, chod firmy sa zabezpečuje prostredníctvom online stretnutí. Predajné miesta všetkých projektov sú síce zatvorené, pre klientov sa však spustilo objednávanie na online stretnutia s predajcami, pričom podpisovanie zmlúv prebieha pomocou kuriérov. Prísne pravidlá platia aj na stavenisku.

 

urd
Urban Residence - etapa C; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V centre Žiliny vzniká projekt, ktorý spája novostavbu a staršiu budovu

Reprezentatívny projekt v centre, fasáde dominuje lícová tehla

Developeri vo výstavbe pokračujú, sprísnili ochranu zdravia

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 09. 04. 2020
  • Tlačiť