Novostavby.sk

Vlastné kancelárie ako dôkaz kvality poskytovaných služieb

  • 07. 05. 2020
  • Tlačiť

Svoju firemnú stratégiu prehodnotil HB Reavis pred približne 4 rokmi. Postupne sa transformoval na “workspace solution providera” čiže niekoho, kto dokáže zabezpečiť komplexné riešenie pracovného prostredia. V jeho portfóliu tak pribudlo niekoľko nových značiek, pričom ako úspešný reprezentant poskytovaných služieb funguje vlastný office spoločnosti. V marci získal cenu “Absolútny víťaz Office roka” v súťaži “Office roka 2019.

 

Komplexné portfólio HB Reavis

Premenu teda dokladuje sformovanie viacerých služieb, stručne ich sumarizuje Tomáš Meliško, šéf platformy Symbiosy.

"Priestor, ktorý tvoríme v HB Reavis, je orientovaný na zamestnanca, podporu produktivity a kreativity, na efektívne využívanie samotného priestoru. Receptom na to je náš vlastný  koncept Workspace as a Service, teda stratégia, ktorá spája rôzne elementy služieb pridanej hodnoty. Od odborných konzultácií tímom Origameo, cez technologické riešenia, ktoré ponúka Symbiosy, rôznorodé priestory kancelárií pre firmy rôznych veľkostí – Qubes, HubHub pre šikovných startupistov, to všetko prepojené do živej komunity vďaka eventom a službám More," vysvetľuje Tomáš Meliško.

 

Vlastný office ako výkladná skriňa

Úspora a efektívne členenie podlažnej plochy založené na analýze individuálnych potrieb, orientácia na pohodlie pracovníkov a samozrejme atraktívny dizajn, aj takto možno v stručnosti charakterizovať kancelárske prostredie spoločnosti HB Reavis v komplexe Twin City C. Všetky súvisiace priestory zaberajú celkovo tri podlažia. 

ohbrd
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

 

Farba ako prostriedok pre orientáciu

Na prízemí nájdeme už známe coworkingové centrum HubHub, eventový priestor a reštauráciu Mondieu. Prvé poschodie bolo vyčlenené pre "welcome zone" alebo hlavné lobby s barovým pultom a prepojením na rozľahlú terasu s prístreškom, zasadačky určené pre externé stretnutia s klientmi či obchodnými partnermi a časť prispôsobenú pre workshopy a väčšie stretnutia. Na nasledujúcom podlaží sa nachádzajú kancelárie samotnej spoločnosti.

Pri členení priestoru sa výrazne uplatňuje použitie farieb, päť zón je identifikovateľných podľa svojich odtieňov či grafiky. Žltá industriálna zóna napríklad patrí technickému tímu, v oranžovej stretneme komunikačné oddelenie, v magente kreatívne. Právnici a ekonómovia sedia v urban zóne, ktorá nemá jeden špecifický odtieň, dotvárajú ju diela slovenského pouličného umelca AC1. 

ohbrg
Terasa; Zdroj: HB Reavis

ohbrc
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

A nakoniec zelená farba, tá označuje miesta, kde zamestnanci môžu jednoducho relaxovať. Slúžia pre cvičenie jogy, masáže, zriadená tu bola tichá knižnica, pričom ako zaujímavosť treba určite spomenúť zvukotesnú hudobnú miestnosť, využívanú tiež pre náročnejšie stretnutia.

ohbr
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

ohbro
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

 

Nová organizácia priniesla pozitívne výsledky

V porovnaní s pôvodnými disponujú nové kancelárie developera, a to napriek nárastu počtu zamestnancov, pôdorysnou plochou o 10 % menšou. Dôvodom je efektívnejšia organizácia prispôsobená skutočným priestorovým nárokom pri bežnom chode spoločnosti. Ako príklad slúži prístup k senior manažmentu, väčšinu pracovného času trávi na stretnutiach a cestách, ich kancelárie boli obsadené len slabo. V súčasnosti už nemajú vyčlenené ani vlastné stoly a vo firme funguje systém, pri ktorom sa o takzvané "hot desky" delia viacerí s podobnou náplňou práce. Vďaka úspore sa navyše uvoľnili kapacity pre relaxačnú zónu. 

Zároveň, ďalším a podľa developera aj žiaducim efektom uvedeného prístupu je premiešavanie zamestnancov s rôznou hierarchiou v rámci firmy.

 

ohbrb
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

ohbre
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

Príjemné materiály i súčasné technológie

Materiály do interiéru boli vyberané s ohľadom na pocitovú mäkkosť, vidíme kombináciu dreva, kobercov či rôznych textilných izolačných stien. O navodenie príjemnej atmosféry sa stará aj veľké množstvo rastlín a akustických materiálov. Spolu s premysleným členením pôdorysu zaisťujú potrebnú zvukovú pohodu, keďže 90 % plochy tvoria otvorené kancelárie. Pre pracovníkov, ktorí prichádzajú do styku s citlivými údajmi sú zase k dispozícií uzatvorené jednotky. Čo sa týka spoločných zasadačiek, prehľad o obsadenosti získajú zamestnanci pomocou ovládacích tabletov, sledovať možno informácie o teplote, svetle v miestnosti, hluku, kvalite vzduchu či vlhkosti.

ohbrh
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

ohbra
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

 

Kto sa na návrhu podieľal?

Za interiérom a celým konceptom stojí Origameo, konzultačná služba z portfólia HB Reavis, zložená z odborníkov z viacerých oborov (analytici, dizajnéri), zameraná hlavne na poradenstvo v oblasti zmysluplného využívania priestorov firiem. Na konzultáciách k projektu sa podieľali tiež profesionáli zo zahraničia, americká globálna architektonická a dizajnérská spoločnosť Gensler spolupracovala na dizajnovom koncepte, do členenia podlaží na základe požadovaných interakcií medzi ľuďmi sa vložilo viedenské štúdio TheLivingCore.

 

ohbrf
Priestory spoločnosti HB Reavis; Zdroj: HB Reavis

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Hromadná práca z domu, bude mať tento „pokus“ dopady?

Nová nemocnica bude na epidémiu pripravená, riešenie priestorov má zefektívniť liečbu

Pri interiérových doplnkoch sa zúžitkoval odpad zo stavby

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 07. 05. 2020
  • Tlačiť