Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Najväčší rezidenčný developer vo výstavbe s obmedzeniami pokračuje

  • 24. 03. 2020
  • Tlačiť

Koronavírus COVID-19 a opatrenia prijaté za účelom zastavenia, resp. spomalenia jeho šírenia pochopiteľne výrazným spôsobom zasiahli ekonomickú situáciu na celom svete. Presný scenár ďalšieho priebehu sa samozrejme zostaviť nedá a slovenský rezidenčný developer CRESCO REAL ESTATE, aj keď s určitými obmedzeniami, vo svojej činnosti zatiaľ pokračuje.

slna
Slnečnice Zóna Viladomy; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Pokles cien bytov sa nepredpokladá

Predajné ani stavebné aktivity v súčasnosti úplne zastavené nie sú, z dôvodu pandémie však spoločnosť pristúpila k zavedeniu potrebných krokov na ochranu zdravia zamestnancov, klientov a rovnako budúcich obyvateľov. Napríklad v bratislavskej Petržalke bolo, podľa nariadenia hygienika, dočasne zatvorené predajné miesto spolu s niektorými prevádzkami v lokálnom nákupnom centre Slnečnice Market.

Hodnotiť dopad situácie okolo koronavírusu COVID-19 na realitný trh je podľa Michala Pauera, obchodného riaditeľa CRESCO REAL ESTATE predčasné. 

“Nepredpokladáme však znižovanie cien, nastať môže pokles rastu či stagnácia cien, keďže novostavieb bude na trhu stále nedostatok. Aktuálne už aj pre oklieštenú, či v niektorých prípadoch dokonca prerušenú výstavbu. Naopak, môže vzrásť záujem individuálnych investorov práve o nákup bytov ako dlhodobej a stabilnej investície,“ hovorí Michal Pauer.

Zároveň uviedol, že predajný proces zastavený nebol a komunikácia s klientmi prebieha telefonicky alebo online.

Všetky aktuálne informácie o koronavíruse nájdete na špeciálnej stránke portálu Aktuality.sk

 

Prvenstvo vo výstavbe bytov na Slovensku

Na základe rebríčka magazínu INDEX, TOP 10 lídrov vo výstavbe nových bytov na slovenskom trhu, sa spoločnosť stala najväčším rezidenčným developerem na Slovensku. Za výsledkom stojí hlavne výstavba na južnom konci zastavaného územia Petržalky, ktorá v tejto lokalite poslednú dekádu prebieha. Slnečnice, ako znie názov už naozaj známeho projektu novej štvrte, by mali do konca roku 2030 disponovať viac ako 10-tisíc bytmi. Z celkového počtu 4 170 bytov doteraz ukončených developerom sa práve tu nachádza 60 %, minulý rok bolo odovzdaných 353 kusov. 

slne
Slnečnice - etapa Slnečnice POP; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

slnc
Slnečnice - etapa Slnečnice POP; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

Nová etapa projektu - “Slnečnice POP”

Nedávno bol spustený predaj k novej etape v zóne Mesto, "Slnečnice POP". Prezentuje sa ako projekt dostupného mestského bývania v blízkosti električkovej zastávky, pozostávať bude z troch deväťpodlažných bytových domov. Ponuka zahŕňa 360 jedno až štvorizbových bytov a 493 parkovacích miest. O dizajn objektov sa opätovne postaral Compass Atelier, generálnym dodávateľom stavby je Metrostav.

Realizácia rozdelená do dvoch etáp bola zahájená v januári, s celkovým ukončením sa počíta v 3Q 2022.

slna
Slnečnice - etapa Slnečnice POP; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

sln
Slnečnice - etapa Slnečnice POP; Zdroj: CRESCO REAL ESTATE

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Prestavba vo Vysokých Tatrách zaujme aj z Lomnického štítu

Bývanie vo vznikajúcej štvrti s vidieckou atmosférou

Vlastné ubytovanie na Donovaloch okorenené štipkou luxusu

 

Zdroj: Novostavby.sk, CRESCO REAL ESTATE, Magazín INDEX

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 24. 03. 2020
  • Tlačiť

Diskusia