Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Reprezentatívny projekt v centre, fasáde dominuje lícová tehla

  • 02. 04. 2020
  • Tlačiť

Spoločnosť Reinoo ukončuje ďalší projekt vo svojom domácom prostredí. Do jej portfólia patrí niekoľko prevažne kancelárskych nehnuteľností na území mesta Žilina, stavba označená názvom Hollého 6 sa aktuálne finalizuje na rovnomennej ulici v časti Staré Mesto.

hsb
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

 

Rôznorodé portfólio

Developer sa v rámci vlastných stavebných aktivít podieľa na novostavbách i rekonštrukciách a spolupracuje s viacerými architektonickými štúdiami, čo sa prirodzene podpisuje na určitej pestrosti riešení. Rôznorodé realizácie však majú niečo spoločné. 

Ide o prístup, v ktorom môžeme objaviť snahu o ohľaduplnosť k okoliu, respektíve, v prípade rekonštrukcií k pôvodnému objektu, a to už za uplatnenia súčasných stavebných postupov, materiálov alebo prevádzkových návrhov. Bytové domy Zelené Vlčince tak v hmote i výraze zohľadňujú identitu sídliska Vlčince, kancelárska budova Poštová 1 zase využila a pre svoje potreby prispôsobila ojedinelý oceľový nosný skelet bývalej pošty. 

hsc
Hollého 6 - výstavba; Zdroj: Reinoo

 

Reprezentatívny objekt rešpektuje okolie

Administratíva Hollého 6, spomínaná v úvode článku, je situovaná na pokojnej ulici vo výhodnej centrálnej polohe. Zámerom architektov z ateliéru GAŽO architekti bolo vytvorenie reprezentatívneho objektu, ktorý rešpektuje susedstvo. Blízku zástavbu dopĺňa hmotovo aj výškovo, zároveň nasleduje pravouhlý raster okien používaný na okolitých budovách.

 

hs
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

hsj
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

 

Okrem pravidelného rozmiestnenia otvorov jednotnej veľkosti charakterizuje kultivovanú päťpodlažnú novostavbu tiež obklad z béžovej lícovej tehly. Jednoduchý objem ozvláštňuje najvyššie ustupujúce poschodie, uvoľňuje plochu pre priestrannú terasu. 

hsg
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

hse
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

 

V ponuke sú variabilné priestory

Pre klientov sú v ponuke kancelárske priestory o výmere 1903 m2 poskytujúce veľkú mieru voľnosti pri ich ďalšom členení. Centrálnou časťou podlaží prebieha komunikačné jadro so schodiskom, výťahom a hygienickými zariadeniami, pričom aktuálne komunikovaný návrh podlaží počíta s otvorenými dispozíciami. Štandard Hollého 6 zahŕňa zdvojenú podlahu, akustický podhľad, klimatizáciu, otváravé vysoké okná a vnútorné žalúzie. Pre parkovanie slúži 41 miest.

Podobne ako pri iných realizáciách developera bola navrhnutá zelená strecha a nádrže na vsakovanie dažďovej vody, celková plocha zelene by mala dosiahnuť 590 m2. 

hsa
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

hsd
Hollého 6; Zdroj: Reinoo

Na začiatku marca pokračovali práce na fasádnom obklade, nasledovala úprava vonkajších plôch vrátane parkoviska. Rovnako prebieha príprava interiéru, ktorý sa neskôr doladí podľa požiadaviek konkrétnych klientov. Termín ukončenia výstavby zatiaľ pripadá na tento máj.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Developeri vo výstavbe pokračujú, sprísnili ochranu zdravia

Ďalšie zmeny v okolí jazera Kuchajda

Bývanie vo vznikajúcej štvrti s vidieckou atmosférou

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 02. 04. 2020
  • Tlačiť

Diskusia