Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Ďalšie zmeny v okolí jazera Kuchajda

  • 26. 03. 2020
  • Tlačiť

V bratislavskej miestnej časti Pasienky pribudnú v závere budúceho roka nové prenajímateľné kancelárske plochy o výmere 14 370 m². Ide o druhú etapu projektu Lakeside Park, výstavbu už koncom februára zahájili spoločnosti Immocap a WOOD & Company.

viz
Prvotná vizualizácia projektu; Zdroj: Immocap

Lakeside Park 02 vlastne predstavuje rozšírenie existujúcej administratívnej budovy Lakeside Park 01 umiestnenej v nároží Vajnorskej a Tomášikovej, novostavba, ktorá vo výsledku nadobudne 13 nadzemných podlaží bude prepojená so starším objektom. V prípade záujmu je zlúčením spodných podlaží oboch etáp možné vytvoriť priestor o rozlohe viac ako 3 000 m², plocha typického poschodia vo vznikajúcej časti dosiahne 1 200 m².

Budova na úrovni štandardu LEED GOLD

Projekt má byť vyhotovený v štandarde zodpovedajúcemu certifikácií na úrovni LEED GOLD. Ponúknuť chce budovu vybavenú súčasnými technológiami, pričom okrem klimatizácie budú k dispozícií aj otvárateľné okná v každej kancelárií. V rámci štyroch podzemných podlaží sa vybudujú parkovacie kapacity s počtom 310 parkovacích miest, ďalšie státia nájdeme v exteriéri. Súčasťou konceptu sú nabíjacie stanice pre elektromobily a uzamykateľné priestory pre bicykle so skrinkami a sprchami. Pozornosť bude venovaná tiež verejným priestorom, plánuje sa realizácia zaujímavého parku.

 

Dizajn nadviaže na 1. etapu

Ako výhodu vidia realizátori blízky areál jazera Kuchajda, na ktorý poskytne výhľad nemalá časť kancelárskych priestorov. Podľa prvotnej vizualizácie, hmotové riešenie, konkrétne jeho rozohranie vo vrchnej sekcii novostavby, charakterom nadviaže na prvú etapu, podobne aj navrhovaný architektonický výraz, fasády však oživia a odlíšia nové vertikálne prvky.

Stavebné práce na Lakeside Park 02 prebiehajú neďaleko obnoveného nákupného centra VIVO predtým známeho ako Polus City Centre a tiež Železničnej stanice Bratislava-Nové Mesto. Okrem širšej ponuky služieb tak môže ako lákadlo rovnako dobre fungovať pohodlné dopravné napojenie, v blízkosti sa nachádzajú zastávky električiek a autobusov. 

 

Projekt ako súčasť rozsiahlej transformácie územia

Projekt sa navyše stáva jedným z výrazných počinov podieľajúcich sa na transformácií okolitého územia. V susedstve sú totiž ohlásené viaceré stavebné zámery, ktoré preukazujú ambície podstatným spôsobom zmeniť vzhľad tejto časti hlavného mesta.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Najväčší rezidenčný developer vo výstavbe s obmedzeniami pokračuje

V pozostatku po pivovare Stein vznikli netradičné priestory

O čo všetko sa dá podeliť v jednom ružinovskom projekte

 

Zdroj: Novostavby.sk, Immocap

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 26. 03. 2020
  • Tlačiť

Diskusia