Novostavby.sk

RETRO bývanie zaujalo, viac ako polovica bytov je predaná

  • 16. 04. 2020
  • Tlačiť

Informáciu o príprave osobitého bytového domu v žilinskom centre s názvom RETRO sme priniesli minulý rok v septembri. V súčasnosti je projekt spočívajúci v prestavbe a vytvorení novej identity staršieho objektu rozbehnutý. Stojí za ním v tomto meste aktívna spoločnosť Reinoo.

rel
RETRO; Zdroj: Reinoo

V portfóliu developera sa totiž nachádzajú viaceré realizácie na území Žiliny, okrem opätovne postavenej administratívnej budovy Poštová 1 s certifikátom LEED GOLD sem patrí ďalšia rekonštrukcia, Banka - Žilina, ktorá klientom ponúka zaujímavý kontrast v podobe nových kancelárskych priestorov ukrytých za neoklasicistickým exteriérom. 

rem
RETRO; Zdroj: Reinoo

rek
RETRO; Zdroj: Reinoo

re
RETRO-prestavovaný objekt; Zdroj: Reinoo

ret

RETRO-prestavovaný objekt; Zdroj: Reinoo

 

Prestavba sa začala

Stavebné aktivity na projekte RETRO prebiehajú v príjemnej vilovej zástavbe Starého Mesta, na nároží ulíc Framborská a Bratislavská, naozaj len pár sto metrov od originálneho historického jadra. V mesiacoch február až marec sa uskutočnili rozsiahle búracie práce, prišlo k obnaženiu pôvodných nosných zvislých a vodorovných konštrukcií. Odstránené boli nenosné priečky, staré okná, dvere, nášľapné vrstvy, keramické obklady, dlažby aj všetky rozvody vykurovania, elektroinštalácií, kanalizácie a vzduchotechniky.

ren
RETRO, 4-izbový byt; Zdroj: Reinoo

reg
RETRO, 4-izbový byt; Zdroj: Reinoo

reh
RETRO, 4-izbový byt; Zdroj: Reinoo

 

Nová - retro podoba objektu

Budúca podoba objektu je dielom Mgr. art. Martina Danáka, ktorý vo svojom návrhu pochopiteľne zohľadnil plánovanú funkčnú náplň. Vo výsledku bude docielený žiadaný obytný charakter, podporí ho aj návrh nového prvku, balkónov. Podľa aktuálneho harmonogramu sa ich prídavná oceľová konštrukcia vyhotoví túto jar, v mesiacoch apríl a máj. V rovnakom čase bude zrekonštruovaná strecha.

ref
RETRO, 4-izbový byt; Zdroj: Reinoo

red
RETRO, 2-izbový byt; Zdroj: Reinoo

Prestavba zahŕňa realizáciu sadrokartónových podhľadov a stien v rámci bytov, akustických deliacich priečok, plávajúcich podláh a keramických dlažieb, osadené budú okenné výplne s izolačným trojsklom. Ďalej sa použijú tepelné a zvukové izolácie na báze minerálnych vlákien a polystyrénu a tiež špeciálne zvukovo izolačné potrubia pre odpadové potrubia kanalizácie. Do každého bytu vedú protipožiarne dvere, hlavné, vstupné do budovy budú hliníkové. Zaujímavosťou dispozičného riešenia sú terasy, ktoré sa vytvoria v nároží budovy.

rea
RETRO, 2,5 izbový byt; Zdroj: Reinoo

reb
RETRO, 2,5-izbový byt; Zdroj: Reinoo

rej
RETRO, 2,5-izbový byt; Zdroj: Reinoo

 

Záujem

Sympatické susedstvo, centrálna poloha a pravdepodobne aj netradičný dizajn bytového domu fungujú zatiaľ dobre. O ponuku s celkovým počtom 54 jedno-, dvoj-, dva a pol- a štvorizbových bytov bol od začiatku spustenia predaja prejavený slušný záujem, viac ako polovica už má v súčasnosti svojich majiteľov. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác pripadá na január budúceho roku.

rei
RETRO, 1-izbový byt; Zdroj: Reinoo

rec
RETRO; Zdroj: Reinoo

re
RETRO, 1-izbový byt; Zdroj: Reinoo

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V pozostatku po pivovare Stein vznikli netradičné priestory

O čo všetko sa dá podeliť v jednom ružinovskom projekte

Ako sa zabezpečuje komfort bývania na severe Petržalky

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 16. 04. 2020
  • Tlačiť