Novostavby.sk

O čo všetko sa dá podeliť v jednom ružinovskom projekte

  • 27. 02. 2020
  • Tlačiť

V konceptoch súčasných rezidenčných projektov môžeme stále častejšie badať príklon k tvz. komunitnému spôsobu bývania. V rámci stavieb sa tak objavujú spoločne užívané priestory v podobe klubových miestností, herní pre deti, fitness centier, wellnessu, vo vonkajšom prostredí zase vznikajú záhrady, športoviská či gril zóny.

nug
NUPPU - 4. etapa - Jasmiini; Zdroj: Novostavby.sk

Cieľ je jasný. Okrem snahy ponúknuť atraktívnejšie vybavenie a vyniknúť medzi konkurenciou sa vytvárajú podmienky, ktoré uľahčujú susedské kontakty. Podporujú sa medziľudské vzťahy i komunita celkovo, miesto by sa malo stať priateľskejším pre život. 

nue
NUPPU - 4. etapa - Jasmiini; Zdroj: Novostavby.sk

nud
NUPPU - 4. etapa - Jasmiini; Zdroj: Novostavby.sk

 

Deliť sa môžeme aj o autá

Zaujímavá novinka bola predstavená v projekte NUPPU od developera YIT Slovakia v bratislavskom Ružinove. Jeho obyvatelia majú už od novembra minulého roku k dispozícií novú službu, ktorá umožňuje spoločne využívať aj taký prostriedok ako osobný automobil. Ide o tvz. “carsharing” a v bytovom súbore na území Slovenska sa objavuje po prvýkrát. 

Za spustením služby stojí developer rezidenčného komplexu a spoločnosť Share Car. Z jej prieskumov vychádza, že automobily sú bežne v prevádzke len 5% celkového času. Ich požičiavanie teda prináša úsporu vo výmere plôch určených pre statickú dopravu a navyše odľahčuje verejný priestor. 

nuc
Zdieľané auto v NUPPU; Zdroj: YIT Slovakia

nub
Zdieľané auto v NUPPU; Zdroj: YIT Slovakia

 

Motivácia 

Pre výber tejto alternatívy však vieme nájsť aj inú motiváciu. Náklady na obstaranie a údržbu vlastného vozidla nepatria k zanedbateľným položkám, “carsharing” nám môže ušetriť prostriedky a tiež čas strávený ďalšou starostlivosťou.

V rámci služby fungujú aktuálne dva automobily značky Renault Captur s integrovaným systémom carsharing. Záujem o použitie vozidla sa vyznačí jednoducho pomocou mobilnej aplikácie, to je následne v požadovaný čas pristavené a nachystané na jazdu spolu s potrebnými dokumentmi i tankovacou kartou. Spoločnosť Share Car sa zároveň stará o čistenie, servis a sezónne prezutie. 

nui
NUPPU; Zdroj: Novostavby.sk

nuf
NUPPU, 5. etapa - Hyasintti vo výstavbe; Zdroj: Novostavby.sk

V rámci projektu sa môže spoločne využívať ešte oveľa viac

Projekt NUPPU už v minulosti zaujal premysleným dvorom riešeným s ohľadom na pestrosť ponúkaných aktivít a rôzne vekové kategórie, rovnako predstavuje súčasť podpory filozofie komunitného bývania v portfóliu spoločnosti YIT. Naozaj výhodná sa ukazuje stratégia budovať ho postupne, po častiach v súlade s pokrokom v realizácií jednotlivých etáp komplexu. 

nuj
NUPPU; Zdroj: Novostavby.sk

Plochy delené na spoločenskú (priestor s grilmi a lavičkami), aktívnu (workout, ihriská detské i športové, bežecký okruh, výbeh pre psov) i oddychovú zónu (zelené plochy, lavičky) tak už dnes slúžia obyvateľom odovzdaných nehnuteľností. 

Súčasťou všetkých plánovaných bytových domov bude klubovňa, spustená bola aj služba balíkoBOX. Do štandardu, od 6. etapy, by sa mali dostať inovácie v rámci tvz. internetu vecí, konkrétne pôjde o balíček “bezpečnosť”. Ten zahŕňa tri senzory, prvý sleduje stav poštovej schránky, druhý kontroluje pivnicu a posledný vstupné dvere do bytu.

nul
NUPPU; Zdroj: Novostavby.sk

nuk
NUPPU; Zdroj: Novostavby.sk

nuh

NUPPU; Zdroj: Novostavby.sk

Na stavenisku v súčasnosti pokračuje výstavba 4.,5. a 6. etapy. Koncom minulého roka sa začali práce na najnovšom 7. objekte s názvom Hortensia, jej predaj už bol zahájený, podobne ako predchádzajúca Orkidea ponúkne 98 bytov. 

nu
Výstavba - výkopová jama 7. etapy; Zdroj: YIT Slovakia

nua
Výstavba - pohľad na prvé tri etapy; Zdroj: YIT Slovakia

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Ako sa zabezpečuje komfort bývania na severe Petržalky

Apartmánové domy na Orave - Krajina ako zdroj inšpirácie

Dovolenkové rezorty na Liptove - Tri Vody chcú ponúknuť luxus

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 27. 02. 2020
  • Tlačiť