Novostavby.sk

Ako sa zabezpečuje komfort bývania na severe Petržalky

  • 25. 02. 2020
  • Tlačiť

Náplň štruktúr v mestskom prostredí sa snaží vzďaľovať od striktne delených monofunkčných zón, príkladom je aj komplex EINPARK od developera CORWIN. Nachádza sa na dnes populárnom a čoraz viac objavovanom severnom okraji Petržalky, svojou koncepciou nadviazal na logiku existujúcej zástavby.

einprezidencia

EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

einr
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

Administratívnu budovu EINPARK Offices, osadenú podobne ako iné nebytové zariadenia pri rušnej Einsteinovej ulici, sme spomínali v súvislosti s efektnou fasádou a využitím viacerých progresívnych technológií v rámci projektu. Vo výsledku budú viesť k vytvoreniu lepšej pracovnej pohody zamestnancov a rovnako k energetickej efektivite budovy. Dizajnom a riešeniami zabezpečujúcimi komfort pri užívaní stavby nezaostáva ani obytná súčasť komplexu, 18 podlažná EINPARK Rezidencia

 

Ako sa zabezpečí komfort bývania 

Ku komfortu bývania prispejú hliníkové okná Schüco s izolačným trojsklom, podlahové kúrenie či chladenie pomocou fancoilových jednotiek. Tepelná regulácia sa delí na dve samostatné zóny, na nočnú a dennú časť bytu. Na zabezpečenie energie pre tepelnú pohodu v interiéri slúžia tepepelné čerpadlá typ voda-voda v spolupráci s plynovou kotolňou na dohrev úžitkovej vody.

einrg
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

einrh
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

K príjemným stránkam rezidencie patrí jej bezbariérovosť bez nutnosti návrhu vyrovnávacích rámp, v jednej výškovej úrovni s podlahou bytov sú vybudované tiež osvetlené terasy a balkóny. Vo vstupnom priestore sa zase počíta so zriadením stálej recepcie, pričom o bezpečnosť v bytovom dome sa navyše stará 24 hodinová bezpečnostná služba a kamerový systém.

einra
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

Aj bytový dom môže mať štýlové lobby

Opäť ako pri kancelárskom objekte si všimneme oživenie fasády v podobe striedania rôznych farebných plôch, v tomto prípade však zdôrazňuje vertikalitu bytového domu. Určitú hravosť, najmä v porovnaní s okolitou panelovou výstavbou do návrhu vnáša tiež narušenie pravouhlého rastra okenných otvorov a tiež pravidelného rozmiestnenia balkónov. Fasáda je prevetrávaná s kompozitným obkladom v dvoch farebných odtieňoch kombinovaným s kontaktným zatepľovacím systémom a s ušľachtilou omietkou.

einrb
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

einrc
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

einrf
EINPARK Rezidencie; Zdroj: Novostavby.sk

Okrem vonkajšieho plášťa dodávajúceho budove výrazne mestský šarm za povšimnutie rozhodne stojí návrh vstupných priestorov. Zvýšený dôraz na ich príťažlivé stvárnenie môžeme sledovať aj pri ďalšom projekte z portfólia developera, svojim luxusným ladením upútali napríklad už pri Blumental Offices. V EINPARK Rezidencia bolo zrealizované štýlové klimatizované lobby rozkladajúce sa na 110 m2, pričom veľkolepej ploche zodpovedá svetlá výška miestnosti dosahujúca cez 5 metrov. 

einrg
EINPARK Rezidencie; Zdroj: CORWIN

Za návrhom stojí architektka Mária Piričová z ateliéru ONCE, dominantou riešenia je podhľad vytvorený z vyše 5000 dutých, pozlátených tyčí, ktoré svojimi rôznymi dĺžkami vytvárajú zaoblenie klesajúce smerom k recepčnému pultu. Priestor prehlbuje zrkadlové obloženie bočných stien.  

Aktuálne bolo predaných a rezervovaných 96 z celkového počtu 110 bytových jednotiek. Stavebné práce, ktoré v interiéri ešte prebiehajú, sa vykonávajú na základe nadštandardných požiadaviek zákazníkov. Tí sa na obhliadky môžu registrovať prostredníctvom klientského portálu. Na vydanie právoplatného kolaudačného rozhodnutia sa čaká, miestne zisťovanie konanie sa uskutočnilo začiatkom minulého decembra.

einrf
EINPARK Rezidencie; Zdroj: CORWIN

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Čo skrýva nová fasáda na Einsteinovej ulici

Dovolenkové rezorty na Liptove - Projekt so širokou ponukou služieb a vlastným SKI CENTROM

Dovolenkové rezorty na Liptove - Pri Liptovskej Mare je vypredané

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 25. 02. 2020
  • Tlačiť