Novostavby.sk

Prestavba vo Vysokých Tatrách zaujme aj z Lomnického štítu

  • 19. 03. 2020
  • Tlačiť

Z lyžiarskeho strediska Jasná na Liptove sa presúvame do ďalšej obľúbenej dovolenkovej destinácie. Tentokrát upútala postupne sa rozbiehajúca rekonštrukcia penziónu situovaného na území Vysokých Tatier, umiestneného vo vyhľadávanej tatranskej osade.

adhf
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

Za premenou staršieho ubytovacieho zariadenia v Tatranskej Lomnici stojí spoločnosť TMR, a.s.. Podobne ako v nedávnom článku predstavené Chalety Jasná - Otupné, ktoré tiež patria do jej portfólia, disponuje nepopierateľne výhodnou polohou, stavbu nájdeme neďaleko lanovky na Skalnaté pleso a Lomnický štít. Návrh prestavby, aktuálne pod menom Apartmány Horec, pochádza z architektonického ateliéru Archima a snaží sa nepotlačiť viaceré charakteristické znaky originálnej budovy. 

 

Pozornosť venovaná piatej fasáde

Čoraz viac pozornosti sa dnes dostáva tvz. piatej fasáde. Mnohé technológie ako napríklad populárne drony sú podstatne dostupnejšie, získať predstavu o podobe zástavby aj z vtáčej perspektívy už naozaj nie je výnimočné. Strešná konštrukcia projektu Apartmány Horec bude zase dobre pozorovateľná z vyšších polôh lyžiarskeho strediska, zo spomínaného Skalnatého plesa i z Lomnického štítu. 

adhg
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

Inšpirácia

Pôvodné zastrešenie bude modifikované, inšpiráciu autori našli v zosunutej lavíne a kryhách ľadu. Pribudnú nové roviny s presklenými otvormi, ktorých základom je trojuholník, architektúra získa po rekonštrukcii dramatickejší výraz. Úpravy sa pozitívne dotknú hlavne pôdorysu, keďže navrhované riešenie prinesie rozšírenie doterajšej úžitkovej plochy. Pri pohľade z ulice zostane, napriek výrazným zmenám, súčasná silueta objektu viac menej zachovaná, rovnako ako logika členenia fasády.

Na dostupných vizualizáciách si všimneme, že na vonkajších plochách sa prezentuje niekoľko materiálov, sivobiela omietka na väčšej hmote, sivý sokel, fasádne dosky bielej farby a obľúbené drevené lamely.

adha
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

Čo apartmánový dom ponúka

V apartmánovom dome bude vytvorených celkovo 26 jedno- a dvojspálňových jednotiek s výmerami od 41 do 145 m² vrátane terás a lodžií, vo väčšine bude k dispozícii infrasauna. V ponuke sa objavujú tiež 4 luxusne ladené mezonetové penthousy s vírivými vaňami, osadenými možno netradične priamo v spálňovom priestore. Na najnižšom podlaží zapustenom v teréne sa počíta s garážami a rôznymi skladovacími miestnosťami vyhradenými aj pre majiteľov apartmánov.

adhe
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

adhd
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

adhc
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

V prípade záujmu o vyťažovanie zakúpenej nehnuteľnosti poskytuje spoločnosť TMR, a.s. kompletné obchodné i marketingové aktivity, pričom zabezpečené budú takisto hotelové služby ako recepcia či upratovanie. Príprava na kolaudáciu objektu zatiaľ pripadá na august tohto roku, odovzdávanie apartmánov sa odhaduje v januári 2021 v stave holobyt, pri jednotkách s ukončenými interiérmi prebehne v marci 2021.

adhb
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

adh
Apartmánový dom Horec; Zdroj: TMR, a.s.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie vo vznikajúcej štvrti s vidieckou atmosférou

Vlastné ubytovanie na Donovaloch okorenené štipkou luxusu

Dovolenkové rezorty na Liptove - Bývanie priamo pod Chopkom

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 19. 03. 2020
  • Tlačiť