Novostavby.sk

Dovolenkové rezorty na Liptove - Bývanie priamo pod Chopkom

  • 10. 03. 2020
  • Tlačiť

V posledných článkoch sme sa venovali ubytovacím zariadeniam v oravskom a liptovskom regióne, tým dnešným na tému nadviažeme. Pozrieme sa znovu na Liptov, do zaujímavej oblasti na južnom konci Demänovskej doliny, kde v populárnom horskom stredisku Jasná Nízke Tatry vyrástol komplex apartmánových domov s názvom Chalets Jasná.

chjb
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

Niektoré rezorty na prvý pohľad upútajú nadčasovou architektúrou, iné zase prekvapia komplexnou skladbou služieb, zacielenou napríklad na rodiny s deťmi. Projekt spoločnosti TMR, a.s. láka tiež. Presviedča nás splnením jedného z najdôležitejších kritérií, ktoré na ubytovanie zvykneme klásť, dobrou lokalitou. 

V tomto prípade naozaj výhodnou, a to pre letnú a hlavne zimnú sezónu, Chalets Jasná - Otupné sú totiž situované priamo pri zjazdovke pod Chopkom.

chjc
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

chj
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

Výstavba poslednej etapy

Poslednú etapu z ponuky projektu zahŕňajúcu celkovo 6 domov, označenú písmenom D, nájdeme v takmer finálnom stave. Realizujú sa práce v interiéroch, na objektoch 4 až 6 sa v priebehu februára ukončovali kamenné a drevené obklady. Počas aktuálneho roku prebehne ešte úprava okolia, pričom samotné odovzdávanie nehnuteľností sa plánuje v mesiacoch marec až jún. 

Architektúra

Podobu chaletov malo na starosti štúdio INAR, ktoré pracovalo už na viacerých zadaniach s miestami realizácie lokalizovanými v prostredí horských stredísk. Pri svojej tvorbe sa zameriavajú tiež na dotiahnutie dizajnu interiérov, výsledný efekt je založený na kombinovaní dreva s menej bežnými materiálmi. Opäť ako pri iných dovolenkových rezortoch aj tu sa stretávame s prelínaním znakov tradičnej architektúry s aktuálne rozšíreným nazeraním a nárokmi na príťažlivé "horské stavby". 

chjd
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

chja
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

 

Vybavenie

Na fasádach chaletov dominuje kamenný a drevený obklad, súčasný šarm im dodávajú veľké presklené otvory a použitie skla v konštrukcii zábradlí. V jednotlivých objektoch bolo vytvorených 6 apartmánov, jedno a dvojspálňových. S výnimkou najmenšieho, umiestneného na prízemí, nájdeme vo všetkých infrasaunu a dve kúpeľne, každý má terasu alebo balkón. K vybaveniu patrí tiež lyžiareň a uzamykateľné skladovacie priestory na vstupnom podlaží.

chjf
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: Novostavby.sk

Služby ako wellness a reštaurácia môžu byť poskytnuté v ostatných zariadeniach prevádzkovaných TMR, a.s. v rovnakej lokalite Jasná. Uvedená spoločnosť zároveň ponúka návrat investície do zakúpených apartmánov formou ich ďalšieho vyťažovania. Pre majiteľa nehnuteľnosti zapojeného do hotelového programu sa postará o obchodné i marketingové aktivity a takisto zabezpečí potrebné hotelové služby, recepciu či upratovanie.

chjdev
Chalets Jasná - Otupné; Zdroj: TMR, a.s.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V pozostatku po pivovare Stein vznikli netradičné priestory

O čo všetko sa dá podeliť v jednom ružinovskom projekte

Ako sa zabezpečuje komfort bývania na severe Petržalky

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 10. 03. 2020
  • Tlačiť