Novostavby.sk

Apartmánové domy na Orave - Krajina ako zdroj inšpirácie

  • 11. 02. 2020
  • Tlačiť

O tom, že aj dovolenkové rezorty sa môžu prezentovať dobrou úrovňou architektúry sa budeme môcť presvedčiť v lyžiarskom stredisku Kubínska hoľa. Spoločnosť BL s.r.o. tu už v minulom roku začala s prípravnými prácami k projektu Hillside, za jeho podobou stojí ateliér Šercel Švec, držiteľ ocenenia CEZAAR.

Miesto realizácie sa nachádza na pravej strane cesty smerujúcej do spomínaného strediska, len pár sto metrov od nástupnej stanice lanovky a lyžiarskych svahov. Čo rozhodne poteší, je pohľad na dostupné vizualizácie projektu.

ha
Hillside - vizualizácia exteriér; Zdroj: BL s.r.o.

Architektúra - inšpirácia v okolitom prostredí

hb
Hillside - vizualizácia exteriér; Zdroj: BL s.r.o.

Pri návrhu komplexu pozostávajúceho celkovo z troch apartmánových domov sa architekti snažili zohľadniť okolité prostredie a miestne tradície, odkazy na ne nájdeme najmä v zaujímavo modulovaných strešných konštrukciách. Bežná sedlová strecha, ktorú dobre poznáme, reaguje svojim následným tvarovaním na pozorovateľné krajinné prvky, v tomto prípade sa inšpiruje práve hrebeňmi hôr. Podobné experimentovanie s archetypálnymi tvarmi a tvorivá práca s hmotami sa v portfóliu ateliéru Šercel Švec objavuje pravidelne.

hc
Hillside - vizualizácia exteriér; Zdroj: BL s.r.o.

Zámeru využiť potenciál lokality a zabezpečiť pekné výhľady na pohoria Západné Tatry, Vysoké Tatry, Chočské vrchy i samotnú Kubínsku hoľu sa prispôsobilo aj osadenie samotných apartmánových domov na pozemku. Zároveň boli navrhnuté veľkorysé okenné otvory, ktoré majú pomôcť sprostredkovať lepší kontakt s vonkajším prostredím. Na príťažlivých fasádach uvidíme príjemnú kombináciu drevených lamiel a štruktúrovanej omietky v bielej farbe. Pre povrchovú úpravu strechy a rovnako pre súvisiace oplechovanie sa použije hliník v svojom prirodzenom materiálovom sfarbení.

Plán výstavby

he
Hillside - vizualizácia exteriér; Zdroj: BL s.r.o.

Výstavba Hillside sa delí do dvoch etáp. Ak bude tender na dodávateľa stavebných prác ukončený v predpokladanom čase, stavenisko mu bude odovzdané v marci 2020. Zahájenie prác na prvej etape, zahŕňa objekty Z a Y, samozrejme vo veľkej miere závisí od poveternostných podmienok. Minulý rok, 17.12., boli ukončené a odovzdané prekládky VN a NN spolu s rekonštrukciou transformátora. V rovnakej lokalite bude túto jar zrealizovaná ďalšia aktivita developera a to IBV Mačičkovo II.

Čo Hillside ponúka

hic
Hillside - vizualizácia interiér; Zdroj: BL s.r.o.

Z počtu 30 apartmánov uvedených do predaja v rámci prvej etapy sa už rezervovala alebo predala takmer polovica. K ponúkaným jednotkám, na jednom poschodí sú plánované najviac 4, prislúcha vždy balkón alebo terasa. Všetky sú orientované na minimálne dve svetové strany, pričom k dispozícii sú pivnice vo výmerách od 3,5 do 7 m², navrhované hlavne za účelom odkladanie športového náradia. Pre každý apartmán sa počíta so zriadením 1 parkovacieho miesta (jeho cena je zahrnutá už v cene apartmánu), na ďalších developer pracuje. V porovnaní s pôvodnými plánmi pribudol v komplexe wellness.

hia
Hillside - vizualizácia interiér; Zdroj: BL s.r.o.

hib
Hillside - vizualizácia interiér; Zdroj: BL s.r.o.

Pre tých, ktorí uprednostňujú komerčný prenájom svojej nehnuteľnosti budú zabezpečené všetky súvisiace služby ako odovzdávanie, upratovanie, pranie či údržba. Vzhľadom na polohu, len 6,5 km od mesta Dolný Kubín, a taktiež celkový charakter či vybavenie projektu, prejavili niektorí klienti záujem aj o trvalé bývanie. Predpokladaná kolaudácia objektov Z a Y zatiaľ pripadá na jar 2021.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenkové rezorty na Liptove - Tri Vody chcú ponúknuť luxus

Dovolenkové rezorty na Liptove - Pri Liptovskej Mare je vypredané

Novostavba na Dunajskej, použije sa aj tradičná omietka

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 11. 02. 2020
  • Tlačiť