Novostavby.sk

Dovolenkové rezorty na Liptove - Projekt so širokou ponukou služieb a vlastným SKI CENTROM

  • 18. 02. 2020
  • Tlačiť

Súbor Demänová Village pritiahol pozornosť už v lete, v rámci minisérie o dovolenkových rezortoch na Liptove. Apartmánové domy a chatky sú ladené do aktuálne obľúbeného štýlu nazývaného škandinávsky či severský. Drevo ako ústredný materiál a jednotnosť dizajnu sa výrazne podieľa na sympatickom dojme z celého rekreačného areálu.

Projekt investora Tatra SPC8, s.r.o. však nestavil len na milú architektúru, na výber je široká paleta služieb, svojím charakterom zameraná hlavne na rodiny s deťmi.

dvl
Demänová Village - rekreačné chatky; Zdroj: Novostavby.sk

 

Čo patrí do širokej ponuky služieb

Rezort aktuálne uzatvára rozširujúcu sa zástavbu na juhu Demänovej, mestskej časti Liptovského Mikuláša. Pri ceste, ktorá vedie ďalej do lyžiarskeho strediska Jasná sa hneď vedľa vstupu do areálu nachádza reštaurácia Pinus. 

dvm
Demänová Village - reštaurácia; Zdroj: Novostavby.sk

Pri porovnaní so stavom v lete pribudla ukončená a dnes fungujúca budova so športovým obchodom, servisom, požičovňou zimného náradia i elektrických bicyklov. Podľa slov developera bola na základe nadviazania spolupráce so "smile.sk" prevádzka vybavená najmodernejším strojom na servisovanie lyží na Slovensku. Na priľahlom parkovisku si všimneme 4 Tesla nabíjačky pre elektrické automobily.

dvk
Demänová Village; Zdroj: Novostavby.sk

dvn
Demänová Village; Zdroj: Novostavby.sk

Do komplexného výberu atrakcií patrí už otvorené SKI CENTRUM DEMÄNOVÁ. Upravené ľahké a stredne ťažké zjazdovky predstavujú dobrú voľbu pre začiatočníkov a pokročilých, klienti si zároveň môžu dopriať aj večerné lyžovanie. Pre deti bola vyčlenená ohradená lyžiarska zóna so službami inštruktorov. 

dvi
Demänová Village; Zdroj: Novostavby.sk

dvj
Demänová Village; Zdroj: Novostavby.sk

Pre potreby návštevníkov SKI CENTRA slúžia pokladne, apreski bar, bufety a spomínaná požičovňa lyží. Ďalšie zimné aktivity zahŕňajú SNOWPARK - vyhradenú plochu s prekážkami a spúšťanie sa na špeciálnom kolese v 50 metrov dlhom snehovom koryte. V priebehu februára sa navyše plánuje spustenie bežkárskej trate.

dvb
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

dva
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

dv
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

Ponuku v areáli dopĺňa wellness a fitness, firmy majú k dispozícii kongresové centrum. Pri reštaurácii bolo vybudované jazierko určené aj pre letné osvieženie, okrem neho vo vonkajšom prostredí nájdeme detské a športové ihriská spolu so zostavou pre cvičenie.

 

Pokroky vo výstavbe a konštrukčné riešenie

V západnej časti rezortu pokračuje výstavba apartmánových domov F, G a H, ich finalizácia a nasledovná kolaudácia spadá do mesiacov marec až jún 2020. Následne sa počíta s realizáciou ďalších 4 objektov, I, J, M, N, ktoré sú aktuálne v územnom respektíve stavebnom konaní. Súvisiace stavebné práce by mali byť zahájené v druhej polovici roku 2020, pričom do jeho konca sa predpokladá ich ukončenie a kolaudácia.

dvo
Demänová Village -  výstavba objektov F a G; Zdroj: Novostavby.sk

dvh
Demänová Village -  výstavba objektov F a G; Zdroj: Novostavby.sk

dvf
Demänová Village; Zdroj: Novostavby.sk

Do skladby ubytovacích kapacít prinášajú štúdiá, dvoj-, trojizbové apartmány spolu s dvoj- až štvorizbovými mezonetmi. Podobne ako rekreačné chatky poskytujú zaujímavé výhľady a pohodlie pre vykonávanie športových aktivít, nachádzajú sa totiž priamo pri zjazdovkách. 

dve
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

dvd
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

dvc
Demänová Village; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

Konštrukčný systém predstavuje kombináciu drevostavby na železobetónovom suteréne s tuhým jadrom so schodiskom a výťahom, stavby sú založené na pilótach. Súčasťou obvodového plášťa je drevovláknitá prírodná izolácia STEICO a drevená prevetrávaná fasáda z kartáčovaného červeného smreku. Z dreva sa zhotovujú všetky nosné a pohľadové prvky balkónov. Strešnú krytinu tvorí hliníkový falcovaný plech (firma PREFA), ako výplň otvorov sa používajú drevohliníkové okna (firma KUNAJ).

dvg
Demänová Village; Zdroj: Novostavby

Ďalšie plány developera


Opäť v Demänovej a takisto v Demänovskej doline aj Liptovskom Trnovci pripravuje developer nové stavebné aktivity. Atraktívnosť rekreačných investičných projektov by mala podporiť výhodná lokalita, osadené budú s úmyslom zabezpečiť pohodlný prístup k lyžiarskym svahom alebo k vodnému dielu Liptovská Mara. Odhadovaný termín realizácie sa pohybuje v rokoch 2020 až 2021.

pokracovanie
Nasledujúce plány developera; Zdroj: Tatra SPC8, s.r.o.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Ružinov má šancu získať svoje nové centrum

Apartmánové domy na Orave - Krajina ako zdroj inšpirácie

Dovolenkové rezorty na Liptove - Tri Vody chcú ponúknuť luxus

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 18. 02. 2020
  • Tlačiť