Novostavby.sk

Apartmánové domy na Orave - Vila Zuberec je pred ukončením

  • 30. 01. 2020
  • Tlačiť

Dovolenkové rezorty začínajú dominovať viacerým oblastiam na Liptove, podobná výstavba sa však objavuje už i v oravskom regióne. Konkrétne v Zuberci sa aktuálne ukončuje názvom obce inšpirovaná Vila Zuberec. Do územia prináša 58 apartmánov, väčšina z nich je vypredaná.

vzc
Vila Zuberec; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

Vila patrí do portfólia projektovej a developerskej spoločnosti VI GROUP, spol. s r.o.. Pri ich rezidenčných projektoch, spomínaných tiež v rámci nášho blogu, sme sa viackrát stretli so snahou o originálnu architektúru, zaujali plasticky riešené, balkónmi a lodžiami modulované fasády. V severnej časti Petržalky tak vznikli Starý háj a Muchovo námestie, v areáli bývalého závodu Matador zase rastie výšková dominanta, Matadorka.

vzfotoa
Vila Zuberec - výstavba; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

vzfoto
Vila Zuberec - výstavba; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

Miesto realizácie projektu Vila Zuberec sa nachádza na severe obce v lokalite Hrady pod Milotínom, v susedstve prevažne obytnej zástavby. Neďaleko sú situované lyžiarske strediská Milotín a Janovky SKI centrum. Apartmánový dom charakterizuje architektúra, ktorá zjavne vychádza z dnešných trendov a tvaroslovia. Viac menej súčasné prvky ako odľahčujúce sklenené zábradlia, murované konštrukcie balkónov s bielym náterom a vysoké okenné otvory dopĺňajú tradičnejšie materiály i formy. Na fasáde sa prezentuje drevený a kamenný obklad, pričom celú pôdorysne i hmotovo členitú stavbu zjednocuje šikmá plechová strecha.

vza
Vila Zuberec; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

vz
Vila Zuberec; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

Čo Vila Zuberec ponúka 

Na 3 nadzemných a 1 podkrovnom podlaží boli vytvorené jedno- až trojizbové jednotky, k mnohým prislúcha vonkajšia plocha v podobe terasy. Väčšina majiteľov uprednostnila developerom ponúkanú možnosť kompletného zariadenia a sfinalizovania svojho apartmánu, vrátane nábytku a doplnkov v kvalitnom štandarde. Úroveň si udržia aj priestory, ktoré si majitelia doladia vo vlastnej réžii, použijú sa porcelánové obklady a dlažby, sadrové omietky, 8 mm laminátové podlahy či drevotrieskové dutinové dvere.

vzb
Vila Zuberec; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

vzint
Vila Zuberec; Zdroj: VI GROUP, spol. s r.o.

Vybavenie objektu zahŕňa recepciu s občerstvením, lyžiareň v lete využiteľnú aj pre bicykle a ďalšie športové náradie, menší wellness s dvoma saunami a vírivkou. Na najvyššom poschodí je zriadená práčovňa. Oplotený areál vily bude mať kontrolovaný vjazd, na pozemku sa vyčlenili parkovacie kapacity v počte 60 miest. Majitelia apartmánov, podobne ako je to pri iných dovolenkových rezortoch, sa môžu zapojiť do tvz. hotelového programu s kompletnými službami, ktorý ponúka investičné zhodnotenie nehnuteľnosti.

Na stavbe momentálne prebiehajú práce v interiéroch, pokladanie obkladov a dlažieb, osádza sa sanita. Parkovacie plochy a výsadba v okolí vily sa plánujú zrealizovať začiatkom jari. Žiadosť o kolaudáciu bola podaná v decembri minulého roka.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Nenápadná, ale dôležitá prístavba v centre Trnavy

Na Kolibe vyrastie 10 rodinných domov, prvoradé je súkromie

V lokalite Vtáčnik vyrastá ďalší projekt z dielne renomovaného architekta

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 30. 01. 2020
  • Tlačiť