Novostavby.sk

Na hradnom kopci vznikla naozaj sympatická architektúra

  • 21. 01. 2020
  • Tlačiť

Nájsť medzi rezidenčnými novostavbami takú, ktorá poteší kultivovaným výzorom už našťastie nepatrí k výnimočným javom ani na Slovensku. Naozaj sympatická realizácia LifePark Residence vyrástla na hradnom kopci v atraktívnej bratislavskej mestskej časti Staré Mesto, konkrétne v oblasti a na ulici s rovnakým označením Drotárska cesta.

lpr
LifePark Residence - bytový dom, pohľad z Drotárskej cesty; Zdroj: Novostavby.sk

Za projektom stojí stavebná spoločnosť STRABAG Pozemné a inžinierske staviteľstvo s.r.o., pričom v tomto prípade funguje ako investor, realizátor výstavby aj predajca. Autorom podoby menšieho obytného súboru sú hantabal architekti, s.r.o., v októbri sme spomínali ich ďalšie dielo, Rezidenciu na Varte, nominované na prestížnu Cenu CE ZA AR 2019. Nachádza sa v rovnako žiadanej lokalite, na Kolibe.  

lpra
LifePark Residence; Zdroj: Novostavby.sk

LifePark Residence pozostáva z dvoch výrazovo odlišných objektov. Bytový dom osadený pri Drotárskej ceste nás zaujme príjemným riešením fasády, okamžite vnímame elegantný drevený obklad s vertikálnym členením. Stáva sa hlavným nositeľom charakteru a zároveň pôsobí ako zjednocujúci prvok, použitý bol totiž nepravidelný raster otvorov s rôznymi veľkosťami. Pekný efekt môžeme navyše sledovať pri západe slnka, keď sa drevený povrch sfarbí do príťažlivých, zlatistých tónov. 

lprb
LifePark Residence - bytový dom; Zdroj: Novostavby.sk

lprh
LifePark Residence - bytový dom; Zdroj: Novostavby.sk

lprg
LifePark Residence - bytový dom; Zdroj: Novostavby.sk

Na piatich nadzemných podlažiach, posledné je ustúpené, nájdeme 19 bytových jednotiek, dvoj- až štvorizbových, tie väčšie disponujú hlavnou spálňou s vlastnou kúpeľňou i šatníkom. Ku každému bytu prislúcha terasa, balkón, lodžia či predzáhradka. Dva priestory na prízemí, prístupné priamo z exteriéru, sa vyčlenili pre obchodné prevádzky. Miesto pre parkovanie automobilov a odkladanie bicyklov sa vytvorilo v podzemí na celkovo troch podlažiach. Celú stavbu prepája centrálne jadro so schodiskom a výťahom.

lpre
LifePark Residence - rodinný dom; Zdroj: Novostavby.sk

lprf
LifePark Residence - rodinný dom; Zdroj: Novostavby.sk

Druhá časť komplexu zostáva pred pohľadmi z ulice do veľkej miery skrytá, rodinný dom bol situovaný ďalej vo svahu, za hmotou bytového domu. Prezentuje sa bielou fasádou a opäť aj nepravidelne rozmiestnenými, rozlične tvarovanými otvormi, ktoré naznačujú typ priestoru vo vnútri. 

lprd
LifePark Residence - rodinný dom; Zdroj: Novostavby.sk

Objekt obsahuje 3 viac menej zhodné päťizbové jednotky rozložené na troch podlažiach. Na tom najvyššom boli navrhnuté hlavné alebo rodičovské spálne s kúpeľňou, šatníkom a priestrannou terasou. Jednotlivé schodiská vedú zo suterénu, kde sa nachádza tiež garáž a sklady.

lprc
LifePark Residence - pohľad z Drotárskej cesty; Zdroj: Novostavby.sk

Snahu poskytnúť exkluzívne bývanie zabezpečuje okrem výhodnej polohy, napríklad v blízkosti Horského parku, samotná architektúra, ako aj menší počet bytov so slušnými výmerami. K LifePark Residence sa navyše dostaneme pomocou mestskej hromadnej dopravy, zastávky sú vzdialené skutočne neďaleko. 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Na Kolibe vyrastie 10 rodinných domov, prvoradé je súkromie

V lokalite Vtáčnik vyrastá ďalší projekt z dielne renomovaného architekta

Keď zložitý pozemok podmieni vznik zaujímavej architektúry

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 21. 01. 2020
  • Tlačiť