Novostavby.sk

Ďalšia časť dunajského nábrežia prejde podstatnou premenou

  • 02. 01. 2020
  • Tlačiť

Dnes je jasné, že podoba ďalšej časti územia na nábreží Dunaja sa podstatne zmení. Projekt Eurovea 2 od developera JTRE získal právoplatné stavebné povolenie, do schváleného súboru objektov patrí aj prvý slovenský mrakodrap Eurovea Tower.

V rozrastajúcej sa mestskej štvrti Eurovea City sa kladie zvýšený dôraz na kvalitu verejných priestorov. Túto skutočnosť komunikoval developer už dávnejšie a na spoluprácu prizval Beth Galí, španielsku architektku so skúsenosťami s tvorbou identity aj iných európskych nábreží.

eura
Eurovea 2 - vizualizácia; Zdroj: JTRE

eurm
Eurovea 2 - vizualizácia; Zdroj: JTRE

S pozitívnymi ohlasmi sa stretla už prvá etapa nákupného centra Eurovea. Láka atraktívnou polohou, upravené verejné plochy v kontakte s riekou sa stali obľúbeným cieľom veľkého množstva ľudí. Aktuálne povolenie zahŕňa rozšírenie tohto osvedčeného konceptu, okrem nových obchodných prevádzok pribudnú rezidencie Riverside, administratívne budovy Pribinova X, Pribinova Y a podzemné garáže. Od spustenia predaja bytov v lete 2019 sa projekt Eurovea 2 teší naozaj slušnému záujmu, v decembri minulého roku bolo z počtu 488 jednotiek predaných takmer 60 %.

eur
Eurovea 2 - vizualizácia; Zdroj: JTRE

V rámci zóny bude vytvorený park na nábreží s výmerou 25 000 m² a na Pribinovej ulici sa vysadí stromová alej. Nový "aktivity park", ktorý vznikne pod Mostom Apollo nasleduje súčasné trendy v svetových metropolách. Doteraz zabudnutá plocha sa tak využije účelnejšie, pričom jej riešenie má ulahodiť viacerým vekovým kategóriám. K plánom navrhovaným za účelom zefektívnenia pohybu v území možno počítať aj spojenie nábrežia pred Euroveou a zastávkou MHD na moste.

eurb
Eurovea 2 - vizualizácia; Zdroj: JTRE

Prípravné práce súvisiace s výstavbou, ktoré začali po získaní územného rozhodnutia v marci 2019, budú ukončené vo februári. Následne sa zaháji realizácia železobetónových konštrukcií na všetkých plánovaných objektoch. 

Termín ukončenia nákupného centra pripadá zatiaľ na koniec roka 2022, odovzdávanie bytov v mrakodrape Eurovea Tower sa predpokladá v druhej polovici roku 2023. Celá štvrť, vrátane vonkajších plôch, by už v tom čase mala nadobudnúť finálnu podobu.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Najzelenšie pokračovanie štvrte na hranici prírodnej rezervácie

Sídlisko s negatívnou povesťou mení aj výstavba obytného súboru

Bývanie v Nitre III. - značka - Vidiecka atmosféra

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 02. 01. 2020
  • Tlačiť