Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Verejná plocha pri Fuxovej je krajšia

  • 07. 01. 2020
  • Tlačiť

Nasledujúcu minisériu článkov budeme venovať vonkajším priestorom v okolí obytných súborov. Na úvod prinášame jednu stručnú informáciu o úprave menšieho územia na severe Petržalky.

Spoločnosť JTRE na vlastné náklady zrevitalizovala zelený trojuholník situovaný vedľa svojho projektu, bytového domu Fuxova na Bosákovej ulici. Oblasť je vzdialená neďaleko centra Bratislavy, pričom k zvýšeniu jej hodnoty výrazne prispieva nová trasa električky. Pomáha zatraktívniť výstavbu rezidenčných projektov, ktorá sa sem posledné roky sústredí.

pfe
Plocha pri Fuxovej - pohľad smerom od zastávky MHD; Zdroj: Novostavby.sk

pff
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: Novostavby.sk

Zjavným cieľom aktivity je zlepšenie kvality zelene a tiež celkovo verejného priestranstva lokalizovaného v ťažiskovej polohe, a to v blízkosti frekventovanej električkovej zastávky Farského. Okrem estetickej funkcie má zkultúrnenie dotknutého pozemku zabrániť tiež nekontrolovanému parkovaniu.

pfd
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: Novostavby.sk

pfg
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: Novostavby.sk

Súvisiace práce boli zahájené v druhej polovici augusta. Po odstránení pôvodných asfaltových plôch sa pokračovalo terénnymi úpravami, vybudovaním nových chodníkov a osádzaním obrubníkov. Neskôr sa pristúpilo k obnove trávnika s výslednou rozlohou približne 3 500 m2. 

pfc
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: JTRE

pfb
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: JTRE

Vysadené boli kríky, okrasné trávy i záhony trvaliek. V súčasnosti už môžeme vidieť 23 nových stromov, medzi ktoré patrí aj druh s výraznými kvetmi, dekoratívny Ľaliovník tulipánokvetý. Osadené boli lavičky, smetné koše, stojany na bicykle a pribudlo tiež verejné osvetlenie. Vysadená zeleň ožije prirodzene na jar.

pfa
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: JTRE

pf
Plocha pri Fuxovej; Zdroj: JTRE

V nasledujúcom texte sa pozrieme na zaujímavé riešenia vonkajších plôch novostavieb, ktoré vyrástli pri Račianskej ulici a tiež na oživenie a lepšie využitie dvorov na panelových sídliskách v Trnave.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Známy developer rozbehol výstavbu v okrajovej časti Nitry

Bývanie v Nitre III. - značka - Vidiecka atmosféra

Posun v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 07. 01. 2020
  • Tlačiť

Diskusia