Novostavby.sk

Máte výhodnú hypotéku? Nepokazte si to

  • 09. 05. 2018
  • Tlačiť

Kúpa nehnuteľnosti je veľké životné rozhodnutie, ktoré prináša starosti aj radosti. Aby ste z nového bytu či domu mali hlavne radosť, nesmiete zabudnúť na jeho energetické náklady. Čo robiť, aby ste na to nedoplatili?

Zdroj: innogy

Keď už máte bláznivý kolotoč rozhodovania, vybavovania a podpisovania za sebou, konečne si môžete trochu vydýchnuť. Prichádza na rad príjemnejšia časť. Začína sa hľadanie správneho rozostavenia nábytku, kombinovanie farieb či výber spotrebičov...

 

Zdroj: innogy

Aké budú náklady na bývanie?

Na čo však v tomto momente stále mnohí zabúdajú, to sú náklady na bývanie, v ktorých hrajú hlavnú rolu práve náklady na energie. Ak ste boli prezieraví a k mesačným splátkam hypotéky ste si dopredu pripočítali tieto výdavky, dobre pre vás.

Ak nie, stále existujú spôsoby, ako si pomôcť a tieto náklady šikovne znížiť. Keďže prichádzate do nového domova, s jeho energetickou náročnosťou sa zoznámite postupne. Hneď ako sa stanete majiteľom, sa však môžete pozrieť na celú domácnosť komplexne. Nezabudnite brať do úvahy hlavne kúrenie, ohrev vody, ale aj osvetlenie.

Zdroj: innogy

Ako znížiť náklady, nie komfort?

Prvé, čo vám určite napadne, je utiahnuť si opasok a jednoducho šetriť energiami. No do nového domova sa chcete sťahovať, aby ste si komfort zvýšili.

Tak ako je dobre mať poruke odborníka na nehnuteľnosti či špecialistu na hypotéky, existujú experti aj na spotrebu energií v domácnosti. Tí vám s tým vedia pomôcť.

Dajte si poradiť, nič to nestojí

Bezplatné energetické poradenstvo poskytuje Slovenská inovačná a energetická agentúra (SIEA), ktorá je spolufinancovaná zo zdrojov Európskej únie.

Alebo sa môžete obrátiť na energetických Expertov z innogy. Toto poradenstvo je rovnako bezplatné. Spoločnosť innogy ho na požiadanie poskytuje všetkým záujemcom bez ohľadu na to, či ste ich zákazníkom alebo nie.

Takto si ľahko môžete znížiť ročné náklady aj o 200 €. A v čase, keď si beriete hypotéku a prerátavate každé euro, sa to oplatí, čo poviete?

Zdroj: innogy

PR článok


  • 09. 05. 2018
  • Tlačiť