Novostavby.sk

Bývanie v Nitre III. - značka - Vidiecka atmosféra

  • 03. 12. 2019
  • Tlačiť

V predchádzajúcich článkoch venovaným bývaniu v Nitre sme sa pohybovali na území Starého mesta. Pozreli sme sa na dve rozdielne lokality, na breh rieky Nitra a rovnako do spoločensky aktívnej oblasti naozaj mestského charakteru, rozkladajúcej sa v blízkosti pešej zóny, Štefánikovej triedy.

Tentokrát sa od centra presunieme ďalej, do výrazne kľudnejších lokalít so skôr vidieckou atmosférou na okrajoch zástavby. Predstavíme si tri projekty, Nad vinicami, Pod Zoborom a Green Avenue, všetky od developera púpava development, s.r.o.. Spoločnosť sa výraznejšie podieľala na premene Halenárskej ulice v Trnave, k jej novej podobe prispela tromi realizáciami, pričom dve zahŕňali aj rekonštrukcie národných kultúrnych pamiatok.

 

Pod Zoborom

 

pzd
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

pz
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

Projekt vyrastá v novovznikajúcej nízkopodlažnej štruktúre umiestnenej hneď za severovýchodným okrajom Nitry, v obci Nitrianske Hrnčiarovce. Obce prepája Jelenecká ulica, komunikácia obsluhujúca súbor sa na ňu napája pri potravinách reťazca Kraj, zriadená je tu aj kaviareň. Zatiaľ najucelenejšiu podobu nadobudla Ružová a Rozmarínová ulica.

pzc
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

pzb
Pod Zoborom - Ružová ulica; Zdroj: Novostavby.sk

pzf
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

pze
Pod Zoborom; Zdroj: Novostavby.sk

pza
Rozmarínová ulica - vľavo, radové domy od púpava development; Zdroj: Novostavby.sk

Pod Zoborom pozostáva z 53 rodinných domov, 48 bolo ukončených a na zvyšných 5 prebiehajú stavebné práce, svoj finálny vzhľad nadobudnú budúci rok. Skladbu tvoria štvorizbové prízemné radové objekty a päťizbové dvojpodlažné samostatne stojace domy a dvojdomy, každý disponuje vlastnou záhradou. Za architektonickým konceptom stojí ateliér RULES architekti. Tak ako pri ich ostatných dielach sa vyznačuje jednoduchosťou a kultivovaným výrazom. Pre fasády je charakteristické decentné farebné aj materiálové riešenie a jednoznačný návrh okenných otvorov, tie najväčšie sú prirodzene orientované do záhrad.

Pri výstavbe boli použité produkty overených značiek ako napríklad Baumit, Viessmann, Wienerberger či Rehau. Nad vinicami

 

nvvizb
Nad vinicami - vizualizácia dvojdomu; Zdroj: púpava development, s.r.o.

nvviz
Nad vinicami - vizualizácia dvojdomu; Zdroj: púpava development, s.r.o.

nvviza
Nad vinicami - vizualizácia radových domov; Zdroj: púpava development, s.r.o.

nvvizc
Nad vinicami - vizualizácia radových domov; Zdroj: púpava development, s.r.o.

Miesto realizácie sa nachádza v obci Nitrianske Hrnčiarovce, východne od úspešne vypredaného projektu Pod Zoborom. Nad Vinicami predstavuje jeho pokračovanie, čomu podľa dostupných vizualizácií napovedá aj navrhovaná architektúra, viac menej zhodná v hmote i vo výraze. Podieľal sa na nej totiž rovnaký ateliér, RULES architekti.

nva
Nad vinicami - Jelenecká ulica a miesto odbočenia k stavenisku; Zdroj: Novostavby.sk

nv
Nad vinicami; Zdroj: Novostavby.sk

V ponuke nájdeme jednopodlažné štvorizbové radové domy spolu s dvojpodlažnými štvor- a päťizbovými dvojdomami. Výstavba bola zahájená v lete, momentálne sa realizujú inžinierske siete a rozbiehajú práce na 31 rodinných domoch. Termín ukončenia pripadá na letné mesiace roku 2020.

 

Green Avenue

 

gaviza
Green Avenue - vizualizácia; Zdroj: púpava development, s.r.o.

Rezidenčný súbor je situovaný na území Nitry, na juhu mestskej časti Chrenová, v lokalite Mikova Ves. 

Výstavba prvej etapy sa už rozbehla. Zahŕňa tri štvorpodlažné bytové domy, ktoré bude neskôr nasledovať súbor radových rodinných domov nadväzujúci na štvrť s nízkopodlažnou zástavbou v susedstve. 

gavizc
Green Avenue - vizualizácia; Zdroj: púpava development, s.r.o.

gavizb
Green Avenue - vizualizácia; Zdroj: púpava development, s.r.o.

gaviz
Green Avenue - vizualizácia; Zdroj: púpava development, s.r.o.

V bytových domoch bude vytvorených celkovo 66 jedno- až štvorizbových bytov. Jednotky sa predávajú v štandarde s výnimkou štvorizbových, ktoré sa vyhotovujú v stave holobyt. V prípade záujmu však developer zrealizuje aj štandard. Cena okrem iného zahŕňa podlahové kúrenie, rekuperačnú jednotku, predprípravu na klimatizáciu a vonkajšie žalúzie. Priestor pre parkovanie sa vytvorí v suteréne.

Autorom architektonického riešenia je štúdio CONCEPT Architects, vizualizácie zobrazujú v súčasnosti obľúbené materiály, drevo a tehlu. Najvyššie podlažia sú ustúpené, čo umožnilo vytvorenie priestranných terás. V rámci areálu bude vybudované detské ihrisko a odpočinková zóna.

gaa
Green Avenue - okolie; Zdroj: Novostavby.sk

gab
Green Avenue - stavenisko; Zdroj: Novostavby.sk

ga
Green Avenue - odbočenie k miestu realizácie; Zdroj: Novostavby.sk

Na začiatku novembra prebiehalo na stavenisku ukončovanie železobetónovej konštrukcie podzemného podlažia a začalo sa murovanie stien 1. nadzemného podlažia. Ukončenie stavebných prác sa odhaduje na konci budúceho roku.

 

Dostupnosť

Všetky tri projekty ponúkajú bývanie v odľahlejších lokalitách, centrum mesta je však pohodlne dostupné aj pomocou mestskej hromadnej dopravy, k obchodnému centru Mlyny sa autobusom dostaneme do 15 minút. Bývanie určite osloví klientov, ktorí uprednostňujú kľudnejšie prostredie, prípadne túžia po vlastnom rodinnom dome.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Bývanie v Nitre II. značka - V centre

Bývanie v Nitre I. - značka - pri rieke

Posun v areáli bývalej Bratislavskej cvernovej továrne

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 03. 12. 2019
  • Tlačiť