Novostavby.sk

Bývanie v Nitre I. - značka - pri rieke

  • 14. 11. 2019
  • Tlačiť

Lokalita, lokalita, lokalita, pri výbere nehnuteľnosti ju zohľadňujeme zvyčajne na prvom mieste. Niekto uprednostňuje aktívny spoločenský život či romantiku historickej štruktúry a obzerá sa po byte v centre mesta. Iný hľadá väčší pokoj, prípadne pohodlnú dostupnosť do prírody. Svoju pozornosť potom upriamuje skôr na vzdialenejšie mestské štvrte, ktoré častokrát potešia výhľadmi do zelenej, zástavbou nenarušenej krajiny.

plpvizb
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

So zámerom ukázať bývanie v rôznych oblastiach navštívime tentokrát Nitru a jej blízke okolie. Realizácia rezidenčných projektov sa v meste pod Zoborom za posledné roky naozaj rozbehla. Aktuálna ponuka je pestrá, výstavba sa nevyhýba centrálnym ani okrajovým častiam sídla. Mnohé novostavby lákajú na atraktívne prostredie, pre dnešný článok bol vytipovaný jeden v špeciálnej, zaujímavej lokalite. 

plpvizc
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

Polyfunkčný komplex PROMENADA LIVING PARK od ICT Istroconti sa bude nachádzať na brehu rieky Nitra v časti Staré Mesto, v dotyku s príjemným parkom Brezový háj. Pochopiteľne, koncept chce z výhodnej polohy ťažiť a snaží sa s vodným tokom komunikovať. Pozdĺž rieky má vzniknúť nová živá promenáda so zelenými plochami, športoviskami a cyklotrasou. Prístup k vodnému prvku využíva aj bratislavská Eurovea, práve otvorenosť k Dunaju zabezpečuje jej popularitu.

plpviza
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

V projekte bude vytvorených 89 bytov. V skladbe nájdeme dvoj- až štvorizbové, výmery sa pohybujú od 60 do 120 m2. Vyhotovené môžu byť v bežnom alebo vyššom štandarde podľa požiadaviek kupujúceho. Súčasťou štandardu je keramický obklad v kúpeľni a WC, štruktúrovaná kabeláž pre digitálnu kvalitu signálu, domáci “vrátnik” a príprava na chladenie, priečky medzi bytmi budú murované. Charakteristickým prvkom fasád sa stanú lodžie s exteriérovým tienením, posuvné panely zobrazené na vizualizáciách sa v súčasnosti zaraďujú medzi obľúbené výrazové prostriedky.

plpviz
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

Rokovania k nájomným zmluvám s obchodníkmi, prevádzkovateľmi a poskytovateľmi služieb prebiehajú, konkrétne mená sa aktuálne neprezrádzajú. Isté však je, že v Nitre pribudne obľúbený potravinový reťazec, zastúpený doteraz iba v Bratislave. Veľký podiel prevádzok sa zameriava na rodiny s deťmi, veľkú plochu zaberie zóna pre voľnočasové aktivity. Dominantná časť promenády bude vyskladaná z gastro zariadení a kaviarní.

plpa
PROMENADA LIVING PARK; Zdroj: Novostavby.sk

Realizácia projektu PROMENADA LIVING PARK zahŕňa dokončenie roky opusteného skeletu. Stavebné práce sa opäť začali koncom augusta a v súčasnosti naďalej pokračujú. Aj keď sa na stavenisku bežne pohybuje okolo 130 pracovníkov, pre bežného okoloidúceho je zatiaľ pokrok pozorovateľný len ťažšie.

plpic
PROMENADA LIVING PARK - výstavba - 28.10.2019; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

plpib
PROMENADA LIVING PARK - výstavba - 28.10.2019; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

plpia
PROMENADA LIVING PARK - výstavba - 28.10.2019; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

Momentálne sa totiž pracuje predovšetkým pod úrovňou terénu. Väčšina aktivít sa koncentruje do stredu objektu, kde má vyrásť kompletne nový skelet. Ukončené boli práce súvisiace so základovou doskou, na ktorú nadviaže výstavba podzemných garáží rozkladajúcich sa pod celým komplexom. Začalo sa tiež budovanie hrubej stavby v miestach plánovaného podlubia promenády. Vyššie uvedený skelet sa začne formovať následne, okrem neho bude zahájená príprava stavebných úkonov, možných vykonávať aj v zimnom období pri teplotách pod nulou. 

Ukončenie projektu, ktorý láka bývaním pri vodnom toku a rovnako svojím polyfunkčným charakterom sa predpokladá na jeseň roku 2021.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

8 bytových domov - 8 umeleckých diel, na sídlisko sa vracia umenie

Víťaz CE ZA AR ´19, kvalitnejšia architektúra za cenu bývania porovnateľnú s konkurenciou

Industriálne objekty budujú identitu novej bratislavskej štvrte, Pradiareň 1900

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 11. 2019
  • Tlačiť