Novostavby.sk

Gansberg, vkusné bývanie na Kolibe

  • 08. 10. 2019
  • Tlačiť

Na úpätí Malých Karpát sme si zatiaľ ukázali dva rezidenčné súbory, Roličky a Park pod Kolibou, situované v lokalite Vtáčnik v bratislavskom Novom Meste. Zaujali najmä architektonickým riešením.

gansa
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

Ďalší projekt, ktorý si tiež ľahko zapamätáme je Gansberg, nachádza sa na Kolibe v blízkosti zastávky trolejbusov "Jeséniova", na severnom konci ulice Podkolibská. Podieľal sa na ňom už známy developer ITB Development s.r.o. a jeho dcérsky ateliér “Architekti Šebo Lichý”. 

gansj
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

V žiadanej lokalite zrealizovali menší súbor pozostávajúci z trojice 4-podlažných bytových domov. Pri návrhu boli zohľadnené okolité terénne podmienky a rovnako existujúca zástavba. Dôraz sa kládol na splnenie nárokov očakávaných od bývania v tejto oblasti, zodpovedá mu úsilie o vytvorenie kvalitnej architektúry. 

gansb
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

ganse
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

Pri obhliadke miesta realizácie postrehneme určitú hravosť pri narábaní s hmotami, všimneme si ju aj pri iných projektoch od autorov podoby Gansbergu. V architektúre dominujú horizontálne línie, najvýraznejším prvkom formujúcim objekty sú totiž nepravidelne zalamované, vyčnievajúce rímsy. Tie spolu s hmotovým riešením pomáhajú začleniť stavby do strmého pozemku. Fasády však dotvára už zvislo orientovaná elegantná textúra omietky, v zhodnom smere bol kladený drevený obklad.

gansi
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

gansf
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

V prípade záujmu o kúpu novostavby si vyberáme z bytov rozdelených do štyroch kategórií. Navrhnuté boli s ohľadom na odlišnosť predstáv o ideálnom bývaní, budúcim majiteľom by mali pomôcť vybrať priestor v súlade s ich potrebami a životným štýlom. V ponuke nájdeme byty zaradené v sekciách Garden, City View, Quiet a Premium. Ako názvy naznačujú, patria sem na základe výhľadov do mesta či záhrady, čo prirodzene ovplyvňuje výsledný pocit z bývania. Kategória Premium zahŕňa plošne rozľahlejšie jednotky pre náročnejších klientov.

gansc
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

gansd
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

Príťažlivo pôsobí tiež vkusná úprava vonkajšieho prostredia, ktorá štýlovo nadväzuje na charakter výstavby. Prispôsobujú sa mu terénne úpravy aj výber mobiliáru. Hlavný priestor pre parkovanie bol vyhradený v podzemí, menšia časť miest vznikla na teréne. 

gansh
Gansberg; Zdroj: Novostavby.sk

Napriek luxusnému ladeniu si súbor Gansberg udržal príjemnú atmosféru, celkový koncept si vystačil bez prvoplánovo honosných výrazových prostriedkov. Zo 48 bytov je k dispozícií ešte 18 jednotiek v rôznych kategóriách, Predpokladá sa, že kolaudácia prebehne do konca tohto roka.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Park, ktorý rastie spolu s projektom Nuppu

Nové bývanie vyrastá pri lekárskej fakulte

Pozrite si zelené výhľady z projektu v centre Žiliny

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 08. 10. 2019
  • Tlačiť