Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Rínok Rača získal stavebné povolenie, predaných je v prvej etape vyše 40% bytov

  • 16. 09. 2019
  • Tlačiť

Developerská spoločnosť Bencont Development získala stavebné povolenie na výstavbu nového projektu Rínok Rača. Práce na prvej etape začnú už tento mesiac a kolaudácia prvých bytov je naplánovaná na jar 2023. V bytovom komplexe tak vyrastie viac ako 450 zeleňou obklopených bytov.

Developerská spoločnosť Bencont Development, získala v týchto dňoch právoplatné stavebné povolenie na výstavbu nového projektu Rínok Rača. Povolenie udelil stavebný úrad v mestskej časti Rača. Práce na samotnej realizácii projektu prvej etapy začnú už tento mesiac a kolaudácia prvých bytov je naplánovaná na koniec roka 2022. V bytovom komplexe tak vyrastie v štyroch etapách viac ako 450 zeleňou obklopených bytov. V predpredaji prvej etapy je predaných takmer 40% bytov.

Rínok Rača bude mať menej zástavby a výrazne vyšší pomer zelených plôch, ako predpokladal územný plán. Žiadna z budov neprevýši maximálne výšky v okolí a kľúčové miestne výhľady ostanú zachované. Okrem kultivácie územia bývalých vinárskych závodov a ich okolia bude developer tiež investovať do moderných cyklotrás či vybudovanie autobusovej zastávky MHD. Spomienkou na minulosť Rače budú susedské vinice, ktorých vznik a údržbu bude podporovať minimálne desať rokov.

Viac info na www.rinokraca.sk


  • 16. 09. 2019
  • Tlačiť

Diskusia