Novostavby.sk

Čo robiť, keď ani Feng Shui nepomáha, alebo ako nájsť najlepšiu cestu k spokojnému bývaniu

  • 12. 09. 2019
  • Tlačiť

Prídete domov a cítite sa mizerne. Niečo nie je v poriadku. Neviete presne, čo vám „nesedí“ a preto to necháte tak. Aspoň zatiaľ.

Neraz sa stane, že ani pri najlepšej vôli nedosiahnete ten omamný pocit domova. Pokoj, ktorý hľadáte po príchode z práce sa vôbec nedostaví. Ba práve naopak. Často vás bolí hlava a reagujete podráždene. Aj keď ste si domácnosť zariadili podľa zásad Feng Shui, žiadna zmena. Nevzdávate sa, a tak každú chvíľu premiestňujete, maľujete, robíte rôzne úpravy a stále nulový efekt. Iste, byt v ktorom bývate je krásny, priestranný a na dobrej adrese a medzi nami, vôbec nebol lacný. Splátky úveru vám to každý mesiac pripomínajú. Je preto prirodzené, že vás trápi, že sa v ňom aj napriek veľkej snahe, necítite dobre. Opýtajte sa samých seba. Je skutočne nutné trpieť keď existuje aj iné riešenie? Nerobte kompromisy tam, kde to nie je nevyhnutné.

Hrajte sa

Rezervujte si čas a choďte na nezáväzné obhliadky rôznych nehnuteľností. Možno budete sami prekvapení, ako na vás jednotlivé príbytky budú vplývať. Niekde sa hneď budete cítiť ako doma, inde sa vám bude zdať, akoby na vás všetko padalo. Počúvajte svoj vnútorný hlas. Ak v rámci obhliadok nájdete byt, v ktorom, aj keby boli holé steny, cítite úľavu a blahodarný pokoj, nebojte sa zmeny. Čo ak ste práve našli miesto, kde zostanete žiť? Stačí sa len rozhodnúť. Život je príliš krátky na to, aby sme ho premrhali v zlom prostredí. Každá nehnuteľnosť má niekde svojho správneho majiteľa, len sa musia nájsť. Ale čo s nesprávnym bytom, navyše, ak je zaťažený splácaním úveru? Verte, že aj on má niekde svojho majiteľa. Dnes je už celkom bežné, že úver nie je prekážkou pri predaji nehnuteľnosti.

Vyberajte rozvážne

Tak, ako si dôkladne vyberiete nehnuteľnosť, v ktorej sa budete konečne cítiť dobre, rovnako dôsledne vyberajte aj banku, ktorá vám túto zmenu pomôže realizovať. Pri úveroch porovnávajte všetky premenné: výšku úveru, obdobie splácania, úrokovú sadzbu a jej fixáciu, poistenie, nutnosť zabezpečenia úveru nehnuteľnosťou a zvážte vlastné finančné možnosti. Pozornosť venujte legislatívnym úpravám, ktoré úverový trh postihli.

Tak neváhajte a doprajte si bývanie, ktoré bude vaším skutočným domovom. Stačí, ak zavoláte na telefónne číslo 02/58 55 58 55 alebo požiadate o pomoc niektorého z obchodných zástupcov banky.

Ponúkame vám niekoľko príkladov, ako to zvládli iní. Prelistujte si časopis DOMa, v ktorom nájdete dobré rady a nápady. Nemusíte preň nikam chodiť. Stiahnete si ho do svojho telefónu prostredníctvom aplikácie cez Google Play aj cez App Store.

Zdroj: PSS


  • 12. 09. 2019
  • Tlačiť