Novostavby.sk

Chcete pracovať z domu? Nezabudnite na toto

  • 28. 08. 2019
  • Tlačiť

Práca z domu je dnes snom (aj realitou) mnohých. Niektoré dnešné nové povolania si nevyžadujú neustálu účasť na bežnom pracovisku, čo je skvelou devízou. Lenže tak, ako musia byť vhodne na prácu vybavené aj klasické kancelárie, rovnako by ste niektoré veci nemali podceniť ani vtedy, ak sa chystáte pracovať z pohodlia domova. Nie, na pohovke naozaj nie je zdravé pracovať.

Zdroj: AJ Produkty


Čo je základom zdravého home office pracoviska?

Keďže v práci doma budete (pravdepodobne) tráviť veľa času, je dôležité, aby ste nejaký čas venovali aj príprave vášho nového pracovného kútika. Na začiatok by ste rozhodne nemali vynechať spísať si akýsi plánik, v ktorom si uvediete všetko, čo k svojmu pohodovému pracovnému fungovaniu v domácnosti potrebujete.

Zdroj: AJ Produkty

Napríklad ak často telefonujete a riešite administratívu, zrejme budete potrebovať domáci telefón (a teda aj miesto, kam ho umiestnite). Naopak, ak ste grafický dizajnér, očakáva sa, že pre vás bude alfou a omegou menší stôl na počítač a doplnky a väčší stôl, kde budete kresliť. Ak je vaša práca konzultantského charakteru, nevyhnete sa kartotékam, do ktorých si budete môcť uložiť rôzne dokumenty.

Zdroj: AJ Produkty

Budete mať doma aj pracovné návštevy?

Povaha niektorých zamestnaní znamená, že doma z času na čas prijmete aj nejakú tú pracovnú návštevu. Pri tvorbe plániku preto nezabudnite ani na konferenčný nábytok, kde návštevy pohodlne usadíte.

Zdroj: AJ Produkty

Na home office je (samozrejme, ak to je možné) dobré vyhradiť jednu menšiu miestnosť z vášho bytu, aby ste do nej zmestili všetko potrebné. Je totiž ideálne mať svoje pracovné kráľovstvo, ktoré je navyše od zbytku obytného priestoru oddelené dverami. Vyhnete sa tak konfrontáciám s rodinou alebo spolubývajúcimi, najmä, keď veľa telefonujete.

Zdroj: AJ Produkty

Ak nemáte možnosť na home office vyhradiť celú jednu miestnosť, svoj nový pracovný kútik vyberajte pozorne tak, aby ste mali dostatok súkromia. Samozrejmosťou by mala byť dobrá kancelárska stolička, aby ste sa necítili ani po dlhšom sedení unavení.

Čo by bola prvá vec, ktorú by ste si do svojho nového pracoviska umiestnili?

Zdroj: AJ Produkty

PR článok


  • 28. 08. 2019
  • Tlačiť