Novostavby.sk

Pozrite si zelené výhľady z projektu v centre Žiliny

  • 02. 09. 2019
  • Tlačiť

WellPark, polyfunkčný objekt v Žiline od developera LICITOR development sme navštívili približne pred polrokom. Pozornosť upútal nie typickým architektonickým riešením a zároveň výhodnou polohou. Vďaka nej si môžeme dopriať bývanie s pohľadmi do zelene a pritom byť stále v centre mesta.

WellPark10
WellPark; Zdroj: Novostavby.sk

Miesto realizácie sa nachádza na okraji Sadu na Studničkách, v dotyku s historickým jadrom Žiliny. Prvé rozhodne zaujme prostredie, k hustote centrálnej zástavby vytvára voľnosť a sviežosť parku príjemný kontrast. V predošlom článku sme spomínali, že práve lokalita si vyžaduje špeciálny prístup. Architektov, manželov Klenovičových z A.R.K. ateliér, podnietila aj k experimentovaniu. 

WellPark7
WellPark; Zdroj: Novostavby.sk

Vo výsledku totiž WellPark predstavuje vcelku smelú kompozíciu hmôt, ako sochárske dielo na nás pôsobí tá najvyššie položená, zdôraznená keramickým obkladom s hrdzavo sfarbeným vzorom Corten. Umiestnená je na hlavnej bielej hmote, ktorá vyrastá zo zaoblenej podnože z časti zapustenej do terénu. 

WellPark
WellPark; Zdroj: Novostavby.sk

Ked sa rozhliadneme, neprekvapí, že väčšina okien poskytne pekné výhľady. Najpôsobivejšie sú samozrejme na najvyšších podlažiach, poteší pestrá scenéria namixovaná zo staromestských budov i neďalekých pohorí, podstatnú zložku tvorí prirodzene Sad na Studničkách. 

WellPark4
WellPark - výhľady; Zdroj: Novostavby.sk

WellPark3
WellPark - výhľady; Zdroj: Novostavby.sk

WellPark2
WellPark - výhľady; Zdroj: Novostavby.sk

Zeleň však nefunguje len ako estetická exteriérová kulisa, v tomto prípade má pomôcť doladiť atmosféru aj v samotnom objekte. Átrium sa stane malou oázou uprostred WellParku, od apríla ho oživuje vzrastlý strom Ginko Biloba vybraný na základe hlasovania klientov i ostatných obyvateľov Žiliny. O výsadbu sa komplexne stará firma JD Garden pod záštitou Ing. Mateja Jasenku, PhD..

WellPark6
WellPark - átrium; Zdroj: Novostavby.sk

WellPark5
WellPark - átrium; Zdroj: Novostavby.sk

Fasáda budovy už nadobudla viac menej finálny vzhľad. V priebehu augusta sa dorábali potery a drobnosti v interiéroch bytov, ďalej prebiehali záverečné práce v spoločných a nebytových priestoroch. V blízkej budúcnosti tu vznikne kaderníctvo a centrála realitnej kancelárie. Otvorená bude nová kaviareň, v rámci ktorej sa počíta so zabezpečením raňajok pre hostí z ďalšieho projektu spoločnosti LICITOR development. V pripravovanej aktivite s názvom Piano Residence majú byť zriadené tiež apartmány hotelového typu.

WellPark11
WellPark; Zdroj: Novostavby.sk

Holobyty sa aktuálne chystajú na odovzdanie majiteľom. Spolu s kľúčmi dostanú darček, originálny obraz od chalanov z PATENTARTu. Tí sa pri svojej tvorbe inšpirujú rôznymi vynálezmi, pre WellPark navrhli potlač zobrazujúcu časti projektovej dokumentácie.

WellPark-dar
WellPark - darček od PATENTARTu; Zdroj: LICITOR development

Medzi zaujímavosti patrí tiež spolupráca s firmou PURE JUNK. Pôsobí v oblasti interiérového a produktového dizajnu a jej špecialitou je hľadanie opätovného využitia odpadov. Ich produkty sú vlastne znovuobjavením starých materiálov, ktoré následne dostávajú novú podobu. Na chodbách WellParku sa podpíšu pod značenie poschodí, každé číslo bude originál.

WellPark9
WellPark, prostredie parku, ihrisko; Zdroj: Novostavby.sk

WellPark1
WellPark, prostredie parku; Zdroj: Novostavby.sk

WellPark8
WellPark, prostredie parku; Zdroj: Novostavby.sk

WellPark môžeme rozhodne zaradiť do skupiny zapamätateľných projektov. Okrem výraznej architektúry zanechávajú stopu aj drobné experimenty ako partnerstvá s mladými, začínajúcimi firmami. Odmenou za prejavenú dôveru sú potom menej tradičné riešenia na pohľad možno bežných vecí.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Alternatíva k 2-izbovému bytu? Pozrite si PRIMA DOMČEKY v Senci

Dovolenkové rezorty na Liptove 4 - luxusný Damian Jasná pod Chopkom

V lukratívnej štvrti bol skolaudovaný nadštandardný projekt

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 02. 09. 2019
  • Tlačiť