Novostavby.sk

Štýlová investícia priamo v centre mesta

  • 17. 09. 2019
  • Tlačiť

V Žiline sa chystá projekt, ktorý záujemcom umožní vlastniť investičnú nehnuteľnosť v lukratívnej lokalite. V Piano Residence totiž okrem obytných a administratívnych priestorov nájdeme štýlové apartmány, poskytovať by mali aj služby porovnateľné s hotelovými zariadeniami.

prvizcelk
Piano Residence - vizualizácia; Zdroj: LICITOR development

Developer, LICITOR development, pripravuje výraznú premenu nárožia ulíc Vojtecha Tvrdého a Jána Milca priamo v žilinskom Starom Meste. Plánované aktivity zahŕňajú dva objekty s bohatou históriou. V priebehu rokov slúžili rôznym tlačiarenským i odevným spoločnostiam, neskôr tiež Výskumnému ústavu textilnej chémie v Žiline.

PianoResidence-vizn
Piano Residence - celková vizualizácia; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence
Piano Residence - aktuálna podoba nárožia; Zdroj: Novostavby.sk

Aktuálny návrh z dielne architektov Klenovičových z A.R.K. ateliéru počíta s rekonštrukciou staršieho, severne umiestneného objektu s decentne zdobeným priečelím. Jeho podoba zostane zachovaná. Susedný, situovaný v nároží, bude kompletne nahradený novou päťpodlažnou stavbou. Stvárnenie jej fasád voľne odkazuje na hudobný nástroj piano z názvu projektu, čo sa prejaví v použití čiernych a bielych polí pripomínajúcich klávesy. Vo výsledku by sme mohli vidieť sviežu, osvedčenú kombináciu dvoch štýlov založenú na pozitívnom kontraste pôvodných a súčasných prvkov. 

starfas
Piano Residence - fasáda staršieho objektu; Zdroj: Novostavby.sk

V súlade s dnešnými požiadavkami na živé a atraktívne mesto sa v parteri zriadia obchodné prevádzky, miesto pre parkovanie je vyčlenené v zadnej časti pôdorysu a rovnako v suteréne.

Plochy na 1. a 2. nadzemnom podlaží sa vyhradia pre kancelárie a už spomínané apartmány. K dispozícií je celkovo 20 jednotiek. V prípade záujmu o prenájom zakúpenej nehnuteľnosti existuje možnosť stať sa členom servisnej spoločnosti Piano Apartments, ktorá investorom zabezpečí služby spojené s krátkodobým ubytovaním. Patrí sem napríklad denná starostlivosť o apartmány a podporné marketingové aktivity. Raňajky pre klientov budú podávané v kaviarni neďalekého polyfunkčného objektu WellPark, tiež z portfólia LICITOR development.

vizspalna
Piano Residence, vizualizácie interéru; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence-vizk
Piano Residence, vizualizácie interéru; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence-viza1
Piano Residence, vizualizácie interéru; Zdroj: LICITOR development

Bytové priestory sú v Piano Residence navrhované na najvyšších dvoch poschodiach. Vznikne tu maximálne 11 bytov, ponuku aktuálne tvoria jedno- až päťizbové. Veľkorysé výmery bytov so svetlou výškou 3 metre povolili do riešenia dispozícií vniesť aj luxus v podobe viacerých kúpeľní, šatníkov, prípadne šatníkových skríň. Momentálne prebiehajú jednania s klientmi, pričom viacerí majú záujem priestory spájať a prispôsobovať ich tak svojim potrebám. 

PianoResidence-v1
Piano Residence, výhľady z objektu; Zdroj: LICITOR development

PianoResidence-v
Piano Residence, výhľady z objektu; Zdroj: LICITOR development

Podľa dostupných vizualizácií odhadujeme, že existujúce prostredie doplní elegantná realizácia, ktorá sa s potenciálom lokality zladí vizuálne a aj obsahovo. Odhadovaný začiatok prác na tomto zaujímavom koncepte pripadá na 4Q tohto roka.

PianoResidence-ul
Piano Residence - fasáda staršieho objektu; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Istropolis a jeho miesto v súčasnej Bratislave

Čo vyrastá v susedstve žilinských "panelákov"

Dovolenkové rezorty na Liptove 2 - Demänová Village

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 17. 09. 2019
  • Tlačiť