Novostavby.sk

V Nitre vznikne nábrežie podobné s bratislavskou Euroveou

  • 29. 08. 2019
  • Tlačiť

PROMENADA Living Park v Nitre od developera ICT ISTROCONTI sa posúva do ďalšej fázy. Realizáciou by malo prísť k dokončeniu už dlhé roky rozostavaného skeletu na brehu rieky Nitra. Do mesta pod Zoborom prinesie nové byvanie aj obchodné prevádzky.

PROMENADA LP2
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

V atraktívnej lokalite priamo v centre sme si v júni predstavili dva projekty, Tabáň a Orbis Premium. Nemenej zaujímavou polohou disponuje tiež PROMENADA LIVING PARK. Susedí s príjemným Brezovým hájom a stred mesta je naozaj nadohľad. Podľa predstaveného konceptu sa projekt sústredí na vrátenie života k vodnému toku, fungovať by mal ako výrazný mestotvorný prvok. Pod podobu architektúry sa podpísal architektonický tím DKLN pod vedením Ing. arch. Ladislava Nagya.

PROMENADA LPviz3
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

Polyfunkčný súbor pozostáva z obchodnej a rezidenčnej časti. Pre záujemcov o bývanie s výhľadmi na rieku a Nitriansky hrad sa otvorí ponuka s 89 novými bytmi. Na výber budú dvoj-, troj- a štvorizbové jednotky. Obchodné priestory vzniknú na ploche vyše 26 000 m². Zahŕňať budú prevádzky, ktoré dnes v Nitre nemajú zastúpenie, pričom inde na Slovensku, respektíve vo svete sú populárne. Pribudnú aj gastronomické zariadenia, detské ihriská a oddychové zóny. 

PROMENADA LPviz
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

PROMENADA LPviz1
PROMENADA LIVING PARK - vizualizácia; Zdroj: © ICT ISTROCONTI

Dôraz sa kladie hlavne na zabezpečenie prepojenia stavieb s okolitým prostredím. Plánuje sa vybudovanie promenádovej časti s veľkými zelenými plochami, športoviskami a cyklotrasou, čo zvyšuje potenciál projektu stať sa novým voľnočasovým centrom mesta. Predpokladá sa, že priestor pre svoje aktivity si tu nájdu všetky vekové kategórie. 

PROMENADA LP1
PROMENADA LIVING PARK - koniec mája; Zdroj: Novostavby.sk

PROMENADA LP
PROMENADA LIVING PARK - koniec mája; Zdroj: Novostavby.sk

Parkovanie je vyriešené pod objektom, v exteriéri sa so žiadnymi parkovacími státiami nepočíta.

V súčasnosti boli ukončené prípravné práce, po búraní a špeciálnom zakladaní sa na stavenisku postupne rozbieha realizácia. Pre verejnosť sa PROMENADA LIVING PARK otvorí pravdepodobne v roku 2021.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Priamo na brehu Slnečných jazier pribudnú nové apartmány

Tip pre dochádzajúcich za prácou, bývanie v oblasti bývalej seneckej tehelne

V Záhorskej Bystrici vznikla štvrť s kvalitnou architektúrou

 

Zdroj: Novostavby.sk, ICT ISTROCONTI

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 29. 08. 2019
  • Tlačiť