Novostavby.sk

Aké výhody ponúka bývanie v MAMAPAPA pre rodiny

  • 05. 09. 2019
  • Tlačiť

Téma bezpečných príchodov a odchodov zo školy je na začiatku septembra opäť aktuálna. Bývanie priamo v lokalite s dobrou občianskou vybavenosťou vie každodenný život výrazne uľahčiť. Pri spokojnosti s ponukou zariadení v okolí odpadá nutnosť použiť auto či MHD a školák sa na vyučovanie dostane aj samostatne.

V tejto súvislosti zaujal MAMAPAPA, už z názvu je zrejmá cieľová skupina, na ktorú bola ponuka mierená. 

MPdvor
MAMAPAPA - vnútroblok; Zdroj: Novostavby.sk

Novostavba sa nachádza v bratislavskej mestskej časti Dúbravka, pri nároží ulíc Na vrátkach a Nejedlého, na okraji sídliska. V rozmedzí dvoch až piatich minút chôdze sú vzdialené základné a stredné školy, materská škola, hneď vo vedľajšej budove nájdu obyvatelia jasle. 

MPcelkovo
MAMAPAPA - celkový pohľad; Zdroj: Novostavby.sk

MPvyhlad
MAMAPAPA - pohľad smerom na východ; Zdroj: Novostavby.sk

Rezidenčný projekt, skolaudovaný v septembri minulého roka, zrealizovala spoločnosť ITB DEVELOPMENT. Z jej portfólia sme na našom blogu ukázali pokrok vo výstavbe obytného súboru Kolísky. Za hravou podobou stavby stojí architektonické štúdio Architekti Šebo Lichý, člen skupiny ITB. Ich tvorivý prístup pri narábaní s hmotami sa prejavil na viacerých projektoch developera, v tomto prípade ho podčiarkuje naozaj pestrá farebná kombinácia a kvetinové dekory na fasáde.

MPdvor
MAMAPAPA - vnútroblok a výsadba; Zdroj: Novostavby.sk

MPfasada
MAMAPAPA - fasády; Zdroj: Novostavby.sk

MAMAPAPA sa skladá z dvoch dizajnovo rozdielnych častí umiestnených do tvaru písmena L. Podľa architektov sa v nich prezentuje prelínanie ženských a mužských prvkov, ktoré naznačuje aj stvárnenie fasád.

Nižšia časť so siedmym ustúpeným podlažím upúta plochami s výraznou farebnosťou, celkovo príjemný výsledok bol zabezpečený vhodným komponovaním jednotlivých odtieňov. Striedmejšie pôsobí osempodlažný blok, sivú pruhovanú fasádu miestami dopĺňajú vystupujúce rámy lodžií a ich vnútorne nátery. V parteri vznikli nápisy MAMA a PAPA.

MPfas2
MAMAPAPA - časť MAMA; Zdroj: Novostavby.sk

MPdvor1
MAMAPAPA - časť PAPA a okolitá zástavba; Zdroj: Novostavby.sk

MP1
MAMAPAPA; Zdroj: Novostavby.sk

V súlade s filozofiou projektu bolo na prízemí navrhnuté tvz. rodinné centrum s výmerou cez 500 m2, otvorené má byť aj pre obyvateľov z ostatných bytových domov. V priebehu augusta ešte v interiéri prebiehali stavebné úpravy.

Čo mladé rodiny poteší je v úvode spomínaná pešia dostupnosť do školských zariadení, niektoré trasy od školáka navyše nevyžadujú prechod cez automobilovú komunikáciu. Príležitosť kúpiť byt v MAMAPAPA zostala otvorená, z pôvodnej ponuky jedno- až päťizbových bytov sú k dispozícií ešte 3 kusy.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Pozrite si zelené výhľady z projektu v centre Žiliny

V Nitre vznikne nábrežie podobné s bratislavskou Euroveou

Priamo na brehu Slnečných jazier pribudnú nové apartmány

 

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 05. 09. 2019
  • Tlačiť