Novostavby.sk

Alternatíva k 2-izbovému bytu? Pozrite si PRIMA DOMČEKY v Senci

  • 20. 08. 2019
  • Tlačiť

Na severe zastavaného územia v Senci sa viditeľne rozbehlo budovanie novej rezidenčnej štvrte. V okolí bývalej seneckej tehelne, na západnej strane Trnavskej cesty postupne pribúdajú rodinné a bytové domy.

V predchádzajúcom článku sme písali o realizácií Gemini.

Mesto celkovo popularizujú známe Slnečné jazerá, bývanie v uvedenej lokalite však silne ťaží aj z blízkosti križovatky Blatné. Jej prestavbou sa zabezpečil pohodlný prístup na diaľnicu D1 vo všetkých smeroch.

PRIMADOMCEKY
PRIMA DOMČEKY, etapa D; Zdroj: Novostavby.sk

K menším stavbám podieľajúcim sa na formovaní podoby prostredia patrí projekt PRIMA DOMČEKY, zámerom je ponúknuť odlišný koncept bývania. Jeho developer, spoločnosť PRIMA BYTY s.r.o., už v susedstve postavil šesť aktuálne vypredaných bytových domov. 

PRIMADOMCEKY6
Bytové domy od spoločnosti PRIMA BYTY v susedstve PRIMA DOMČEKOV; Zdroj: Novostavby.sk

Aktuálna a podľa dostupných informácií o predajnosti rovnako úspešná aktivita PRIMA DOMČEKY zahŕňa 4 súbory. V štádiu výstavby vidíme momentálne dva, označené písmenami “C” a “D”. 

Zložené sú z viacerých jednotiek/domov. Vďaka svojej koncepcii nadobúdajú charakter radovej zástavby, pričom nehnuteľnosti sa legislatívne klasifikovali ako rodinné domy. Spolu s existujúcimi jednopodlažnými objektmi situovanými na náprotivnej strane komunikácie začínajú vytvárať novú ucelenú ulicu. Architektúra projektu je veľmi jednoduchá, pozdĺžne hmoty rozohrávajú ploché strechy v rôznych výškových úrovniach. Jednoliatosť fasády zase rozčleňuje farebné riešenie využívajúce dva odtiene. 

PRIMADOMCEKY3
PRIMA DOMČEKY, v pozadí projekt GEMINI; Zdroj: Novostavby.sk

PRIMADOMCEKY-viz
PRIMA DOMČEKY-vizualizácia; Zdroj: PRIMA BYTY s.r.o.

Etapa “C” sa skladá z deviatich domov, v etape “D” ich bolo navrhnutých osem. Všetky pôdorysy majú identické členenie. Prízemie pozostáva zo zádveria s prístupom na schodisko, toalety a otvorenej miestnosti, nachádza sa v nej obývacia izba spojená s kuchyňou aj s jedálenskou časťou. Odtiaľto môžeme prejsť do malých záhrad, ktoré prináležia ku každej jednotke. Na poschodí nájdeme spálňu s komfortným šatníkom a kúpelňou.

PRIMADOMCEKY4
PRIMA DOMČEKY - vznikajúca ulica; Zdroj: Novostavby.sk

K výhodám bývania, čo rozhodne potešia, zaraďujeme tvz. preplávajúce dispozície, okenné otvory sú v tomto prípade orientované na dve svetové strany. Hlavné fasády sa otáčajú približne na juhozápad a severozápad. Na slnečnejšiu stranu boli prirodzene umiestnené obytné miestnosti s veľkými oknami, na opačnú smerujú otvory z hygienických priestorov vyplnené mliečnym sklom. K výbave patrí príprava na klimatizáciu a exteriérové elektrické žalúzie.

PRIMADOMCEKY5
PRIMA DOMČEKY; Zdroj: Novostavby.sk

PRIMADOMCEKY2
PRIMA DOMČEKY, projekt GEMINI v pozadí; Zdroj: Novostavby.sk

Na súbore “D” prebiehajú finálne práce na fasáde a spevnených plochách, kolaudácia pripadá na tento august. Na jeseň sa skolauduje aj súbor “C”, jeho hrubá stavba už bola ukončená na konci júla. 

Výstavba bude pokračovať etapami A a B, súvisiace stavebné práce zaháji developer v septembri, následnú kolaudáciu odhaduje na 3Q 2020.

PRIMADOMCEKY-viz1
PRIMA DOMČEKY-vizualizácia; Zdroj: PRIMA BYTY s.r.o.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Projekt Park pod Kolibou upútal riešením oddychovej zóny

Nová štvrť v Senci sa formuje, 2. etapa projektu Gemini pokračuje

Dovolenkové rezorty na Liptove 2 - Demänová Village

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 20. 08. 2019
  • Tlačiť