Novostavby.sk

Nová štvrť v Senci sa formuje, 2. etapa projektu Gemini pokračuje

  • 12. 08. 2019
  • Tlačiť

Dovolenková sezóna pokračuje. Po príspevkoch o apartmánových rezortoch na Liptove sme vybrali ďalšiu obľúbenú rekreačnú lokalitu. Presunieme sa na juh Slovenska, do okresného mesta Senec. Návštevníkov láka najmä v letných mesiacoch, cieľom sú predovšetkým známe Slnečné jazerá, v priebehu rokov sa v ich blízkosti zriadili aj viaceré atrakcie.

Gemini etapaBaA
Gemini, etapa A a B; Zdroj: Novostavby.sk

V nasledujúcich troch článkoch sa pozrieme na obytnú štvrť formujúcu sa v oblasti, kde v minulosti stála bývalá senecká tehelňa. Rozprestiera sa na severe sídla pri ceste do Trnavy. Dobré dopravné napojenie na diaľnicu D1 zabezpečuje križovatka Blatné, sprejazdnená bola v roku 2017.

Gemini Senec, viz
Gemini, vizualizácia; Zdroj: DEVICE s.r.o. a FITTI s.r.o.

Medzi projekty, ktoré aktuálne vyrastajú v tomto území patrí Gemini realizovaný spoločnosťami DEVICE s.r.o. a FITTI s.r.o.. Pozostáva z dvoch 5-podlažných objektov, momentálne prebieha výstavba jeho druhej etapy označená písmenom B. Práce sa zahájili na jar, pričom na stavenisku môžeme vidieť už zjavný pokrok. Prvá etapa A sa skolaudovala ešte v minulom roku.

Gemini etapaB
Gemini, etapa B na začiatku augusta; Zdroj: Novostavby.sk

Dotknutý pozemok sa nachádza na severozápadnom okraji rezidenčnej nízkopodlažnej zástavby vyskladanej z bytových a rodinných domov. Ako z názvu vieme vyčítať, časti A a B majú takmer zhodné hmotové i výrazové riešenie. Z jednoduchých pravouhlých foriem vybiehajú konštrukcie balkónov a lodžií. Na fasádne nátery sa použila, respektíve použije, triezva farebná paleta. 

Architektúru Gemini prirodzene ovplyvnili terénne podmienky na mieste realizácie. Koncepcia oboch etáp sa prispôsobuje existujúcemu svahu, tam kde to situácia umožňuje boli navrhnuté predzáhradky. 

Gemini Senec, za etapou B
Gemini, etapa B, tu vzniknú predzáhradky; Zdroj: Novostavby.sk

Gemini etapaB
Gemini, etapa B; Zdroj: Novostavby.sk

V dome B si vyberáme z jedno- a trojizbových bytov. Pri tých najmenších sa časť pôdorysu vyčlenila pre užitočné šatníky so slušnými výmerami, k väčšine bytových jednotiek prislúchajú kobky. Okrem schodiska a výťahu nájdeme v spoločných priestoroch tiež kočikáreň umiestnenú pri vstupe do objektu. Medzi stavbami vznikne menší parčík určený pre oddych rezidentov, parkovanie bolo vyriešené na ulici pred stavbou.

Gemini Senec, pohľad na novú štvrť
Pohľad z budúceho parčíku na rozrastajúcu sa štvrť; Zdroj: Novostavby.sk

Súčasťou rozrastajúcej štvrte sa vo svojej finálnej podobe projekt Gemini stane na budúci rok v júni. Do lokality s potenciálom, najmä čo sa týka dobrého dopravného napojenia na diaľnicu, plánuje developer doplniť aj ďalšie bytové domy. 

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenkové rezorty na Liptove 4 - luxusný Damian Jasná pod Chopkom

Dovolenkové rezorty na Liptove 3 - Maladinovo pri Liptovskej Mare

Dovolenkové rezorty na Liptove 2 - Demänová Village

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 12. 08. 2019
  • Tlačiť