Novostavby.sk

Dovolenkové rezorty na Liptove 4 - luxusný Damian Jasná pod Chopkom

  • 07. 08. 2019
  • Tlačiť

Po trojici dovolenkových rezortov lokalizovaných na Liptove sa pre zmenu pozrieme na realizáciu s odlišným architektonicko-urbanistickým konceptom.

Damian Jasná, pohľad zhora
Damian Jasná; Zdroj: Damian Jasná s.r.o.

Hotelový komplex vo výstavbe s názvom Damian Jasná, Hotel Resort & Residences od spoločnosti Damian Jasná s.r.o. nájdeme neďaleko Vrbického plesa, pod Chopkom v Jasnej. 

Chalety Lúčky, Demänová Village aj Maladinovo pozostávajú zo súboru menších apartmánových domov s doplnkovými službami ako recepcia, reštaurácia či wellness. 

Ubytovanie i prevádzky v Damian Jasná sú naopak riešené spolu v jednej budove.

Damian Jasná, jazierko
Damian Jasná a jazierko; Zdroj: Damian Jasná s.r.o.

Z dostupných materiálov je zrejmé nastavenie priorít pri tvorbe projektu. Ladenie rezortu sa sústredí sa zabezpečenie exkluzívneho zážitku z pobytu vo vlastnom horskom apartmáne, situovanom v aktuálne najväčšom lyžiarskom stredisku Jasná na Slovensku. Okrem služieb dostupných v blízkom okolí budú mať majitelia týchto nehnuteľností k dispozícií vybavenie, ktoré poskytne samotný komplex. 

Damian zdola
Damian Jasná - pohľad na stavbu; Zdroj: Novostavby.sk

Damian Jasná1
Damian Jasná; Zdroj: Novostavby.sk

Do širokej ponuky patrí wellness s vnútorným bazénom s vodou bez chlóru, vírivka v exteriéri, viaceré druhy sáun, z toho dve privátne, ďalej špeciálne zariadené relaxačné miestnosti, relaxačná terasa, kryokomora a fitness centrum s trénermi. V plánoch nechýba ani reštaurácia, vlastný mikropivovar, vinotéka a gurmánske mini potraviny. V rámci hotelového komplexu bude vytvorené konferenčné centrum s kapacitou 500 osôb.

Pridanou hodnotou vnútorných priestorov a lákadlom pre budúcich zákazníkov majú byť práve výhľady na krajinu. Dopriať si ich budú môcť aj z wellness centra a priamo z bazénov, umiestnených možno netradične a to na najvyšších podlažiach rezortu.

Damian Jasná, wellness
Damian Jasná - vizualizácia - wellness; Zdroj: Damian Jasná s.r.o.

Po ukončení realizácie sa môžu apartmány hneď využívať. Odovzdávajú sa totiž vyhotovené na kľúč v dvoch variantoch “deluxe” a “premium”, ktoré zahŕňajú kompletný nábytok, sanitu, spotrebiče a dokonca tiež doplnky. 

Damian int-kupelna
Damian Jasná - vizualizácia kúpeľne; Zdroj: Damian Jasná s.r.o.

Vzhľadom na vopred určené zariaďovacie predmety je vzhľad interiérov štýlovo jednotný. Miestnosti zobrazené na vizualizáciách pôsobia útulne, čo podporuje najmä použitie drevených prvkov a decentná farebná paleta. Dá sa povedať, že riešenie nasleduje súčasné obľúbené trendy v interiérovom dizajne. 

Damian Jasná, spálňa
Damian Jasná - vizualizácia spálne; Zdroj: Damian Jasná s.r.o.

Damian Jasná, obývačka
Damian Jasná - vizualizácia iobývacej izby; Zdroj: Damian Jasná s.r.o.

Realizácia projektu sa nestretla len s pozitívnymi reakciami, stavenisko sa nachádza skutočne len na skok od Vrbického plesa v Národnom parku Nízke Tatry. Budova má byť podľa informácií na stránke nízkoenergetická, ako zdroj energie sa využijú tepelné čerpadlá, počíta sa s rekuperáciou tepla z odpadovej vody. Myslieť sa bude tiež na rozumné narábanie s vodou, elektrickou energiou a aj vzniknutým odpadom. 

Keďže na charaktere okolitého prostredia sa zakladá podstatná časť marketingu zariadenia, slušné zachádzanie s prírodou, samozrejme nielen z tohto dôvodu, je nanajvýš žiaduce. 

Ako pri obdobných ubytovacích zariadeniach, zakúpený apartmán vlastník sám využíva, alebo ho ďalej prenajíma. Po zapojení do hotelového programu sa výnosy z jednotlivých prenájmov podľa stanovených indexov rozpočítavajú medzi všetkých majiteľov. 

Termín kolaudácie sa v súčasnosti odhaduje na jún budúceho roka, pričom aktuálna predajnosť dosiahla už viac ako 90 % z celkového počtu ubytovacích jednotiek.

Damian Jasná, pohľad z vrchu
Damian Jasná a okolie; Zdroj: Novostavby.sk

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

Dovolenkové rezorty na Liptove 3 - Maladinovo pri Liptovskej Mare

Dovolenkové rezorty na Liptove 2 - Demänová Village

Areál trnavského cukrovaru konečne začína svoju transformáciu

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 07. 08. 2019
  • Tlačiť