Novostavby.sk

Projekt Park pod Kolibou upútal riešením oddychovej zóny

  • 14. 08. 2019
  • Tlačiť

Nedávno sme spomínali dizajnovo zaujímavý projekt Roličky situovaný v lokalite nazývanej Vtáčnik, ktorá zo západu hraničí s miestnou časťou Bratislavy Koliba. V tomto článku sa presunieme naozaj len o kúsok ďalej a pozrieme sa na ďalšiu, v našich končinách nie úplne štandardnú rezidenčnú výstavbu. 

Tentokrát sme si všimli Park pod Kolibou od developera Inter Development s.r.o..

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, celkový pohľad; Zdroj: Novostavby.sk

Autorom jeho podoby je známy ateliér architektúry a urbanizmu BOGÁR KRÁLIK URBAN. Na rozdiel od susediacich rezidencií Roličky a Nová Koliba s domami rozmiestnenými viac menej po vrstevniciach svahu používa tento projekt odlišný prístup. Dôraz bol kladený na kvalitu vonkajšieho priestoru, okrem stavieb nás bezpochyby upúta práve voľná zelená plocha.

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, pohľad z Tupého ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Mnohé z rezidenčných súborov umiestnených v okolí lákajú záujemcov na nadštandardné rozmery vnútorných priestorov, prípadne tiež originálnu, zapamätateľnú architektúru. 

Park pod Kolibou pozostáva z najvyššie položenej korunnej vily dominujúcej miestu realizácie a siedmich, menších štvorpodlažných víl. Tie sa prispôsobujú klesaniu terénu, kaskádovo sa radia vedľa seba pozdĺž dlhšej hrany pozemku. Uvedená koncepcia vo výsledku umožnila vytvorenie spomínanej ucelenej oddychovej zóny s jazierkom, ihriskom, miestami na sedenie a výsadbou, do ktorej majú výhľad všetky byty.

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, celkový pohľad; Zdroj: Novostavby.sk

Priečelia smerujúce do dvora sa prirodzene viac otvárajú, ich pravidelné členenie naznačuje vnútornú skladbu objektov. Najvýraznejšie, už pri pohľade z Tupého ulice, pôsobí vlastne samotné hmotové riešenie, ktoré si vystačí bez ďalších dekoratívnych zásahov.

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, bočný pohľad a výhľad na mesto; Zdroj: Novostavby.sk

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, kasádové vily; Zdroj: Novostavby.sk

Projekt ponúka veľkometrážne byty, pričom vybrať si môžeme z troch typov, patria sem “Penthousy”, “XL byty nad 110 m²” a “Komfortné byty do 100 m²”. Isté súkromie je zabezpečené pomocou dispozičného usporiadania, v kaskádových vilách sa nachádzajú maximálne 2 byty na jednom poschodí, v korunnej sú to najviac 4 kusy. Predali, respektíve rezervovali sa všetky bytové jednotky.

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, zelená plocha; Zdroj: Novostavby.sk

Park pod Kolibou
Park pod Kolibou, úprava vonkajšieho prostredia; Zdroj: Novostavby.sk

Drobnosti ako napríklad oplotenie sa ešte dorábali koncom júla, zostáva dobudovať plánované multifunkčné ihrisko umiestnené pri exteriérových parkovacích plochách. Kolaudácia úspešne prebehla v decembri minulého roka, majitelia sa už postupne sťahujú.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

V lukratívnej štvrti bol skolaudovaný nadštandardný projekt

V Záhorskej Bystrici vznikla štvrť s kvalitnou architektúrou

Atraktívne riešenie novej športovej haly v Trnave prinesie súťaž

 

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 08. 2019
  • Tlačiť