Novostavby.sk

Dovolenkové rezorty na Liptove 3 - Maladinovo pri Liptovskej Mare

  • 05. 08. 2019
  • Tlačiť

V blízkosti vodného diela Liptovskej Mary vyrastá súbor Maladinovo, na predaj ponúka investičné apartmány.

Apartmánové domy Chalety Lúčky a Demänová Village sme už na našom blogu predstavili. Pri tomto type ubytovania aj v rovnakom regióne zatiaľ zostaneme, na Liptove si do tretice priblížime ďalší dovolenkový rezort. 

Maladinovo
Maladinovo; Zdroj: Novostavby.sk

Pri hľadaní miesta realizácie sa tentokrát presunieme na severozápadný okraj Liptovského Mikuláša, konkrétne na plochu medzi brehom priehrady Liptovská Mara a populárnym Aquaparkom Tatralandia. Vzhľadom na existujúce prírodné i umelo vybudované atrakcie sa v predmetnej oblasti nachádzajú už viaceré rekreačné zariadenia.

Maladinovo
Maladinovo; Zdroj: Novostavby.sk

Za projektom s názvom Maladinovo, ktorý tu aktuálne vzniká, stoja spoločnosti Honesty s.r.o. a Fimlux s.r.o.. Inšpiráciou pre názov súboru sa stala odvodenina historického pomenovania pre neďaleké územie Maladinky lokalizované na severovýchod od spomínaného aquaparku a rovnako označenie oblasti Maladinová pri vodnom diele.

Maladinovo
Maladinovo; Zdroj: Novostavby.sk

Komplex vo svojej finálnej podobe pozostáva zo siedmich apartmánových domov. V každom sú navrhnuté 4 nadzemné podlažia, z toho 2 vyriešené v podkroví, ktoré skrýva aj väčšie mezonety. Objekty boli navrhnuté v dvoch typoch a líšia sa množstvom ubytovacích jednotiek. Variant A má štandardne 14 kusov, variant B ich obsahuje 17. 

V rezorte nebudú chýbať ani doplnkové služby, v rámci vnútorných priestorov vznikne recepcia, reštaurácia, komorné wellness či pivné kúpele. Vybavenie niektorých apartmánov navyše zahŕňa zaujímavé doplnky v podobe súkromnej sauny a vírivej vane.

Maladinovo
Maladinovo; Zdroj: Novostavby.sk

Maladinovo
Maladinovo, Pohľad na severozápad; Zdroj: Novostavby.sk

Príťažlivú kulisu vytvára prírodná scenéria, v pozadí vidíme fotogenické pohoria Západné Tatry a Chočské vrchy, na opačnej, južnej strane sa rozkladajú Nízke Tatry. V susedstve projektu nájdeme zatiaľ len riedku, nízkopodlažnú zástavbu. Do tohto prostredia vstupuje hmotovo i výrazovo nekomplikovaná architektúra, jej stvárnenie je v celom komplexe jednotné. Vzhľad jednoduchých fasád oživujú hlavne vysoké okenné otvory a balkóny.

Maladinovo
Maladinovo; Zdroj: Novostavby.sk

Šesť domov nadobudlo viac menej reálne objemy, na niektorých sa už v júni zrealizovali krovy, pokračujú práce na ďalších vrstvách strešných konštrukcií. V rovnakom čase sa začal stavať posledný objekt s číslom 03, po ukončení výstavby sa v ňom bude prevádzkovať reštaurácia.

Maladinovo
Maladinovo; Zdroj: Novostavby.sk

Apartmán v Maladinove sa počas vašej neprítomnosti prenajíma, pričom v prípade podpisu zmluvy o prenájme sa nájomca, spoločnosti Maladinovo ubytovanie s.r.o., zaväzuje udržiavať priestory v dobrom stave. Zároveň sa výnosy z investície viažu na prenájom a prevádzkovanie celého komplexu, nie len na váš konkrétny apartmán.

Maladinovo - vizualizácia
Maladinovo - vizualizácia; Zdroj: Honesty s.r.o.

 

Prečítajte si tiež:

Dovolenkové rezorty na Liptove - Chalety Lúčky

Jurkovičova továreň v novom susedstve

Dovolenkové rezorty na Liptove 2 - Demänová Village

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 05. 08. 2019
  • Tlačiť