Novostavby.sk

V lukratívnej štvrti bol skolaudovaný nadštandardný projekt

  • 01. 08. 2019
  • Tlačiť

Pohľad na územie hlavného mesta zaberajúce úpätie Malých Karpát sa za posledné roky naozaj zmenil. Pôvodne vinohradnícku oblasť v niektorých úsekoch nahradzuje rezidenčná výstavba. 

RolickyP
Roličky, fasáda; Zdroj: Novostavby.sk

Neprekvapuje, že bývanie umiestnené doslova nad ruchom Bratislavy je pre mnohých viac ako žiaduce. Pozemky sú tu vzhľadom na svoju polohu, ktorá majiteľom zabezpečuje istý druh exkluzivity, považované za lukratívne. Viaceré projekty sa na výnimočnosť miesta snažia prirodzene nadviazať, záujemcom ponúkajú nadštandardne riešené byty v častokrát aj dizajnovo príťažlivých objektoch.

Roličky,  detail fasády
Roličky, fasáda; Zdroj: Novostavby.sk

Medzi takéto realizácie, ktoré dnes navyše môžeme vidieť vo finálnom stave, patria Roličky developera MIVO DEVELOPMENT s. r. o., osadené východne od miestnej časti Koliba v lokalite nazývanej Vtáčnik. Rovnaká spoločnosť a dokonca aj architektonické štúdio, cakov + partners, stoja za neďalekými rodinnými domami s názvom Eleven. Štýlová podobnosť teda nie je náhodná. 

Roličky, priestor pred objektmi
Roličky, na konci projekt Park pod Kolibou, na ľavo projekt Nová Koliba; Zdroj: Novostavby.sk

Príbuzný rukopis sme si mohli všimnúť na aktuálne prebiehajúcej rekonštrukcii pod označením Vajnorská 21 pochádzajúcej z dielne spomínaných architektov.

V prípade Roličiek opäť upúta jednoznačnosť výrazu a snáď až sochárske narábanie s hmotami, zdôraznené použitím sivého tehličkového obkladu na väčšine fasádnych plôch. Navrhnuté boli veľkorysé okenné otvory, sklenené tabule na vstupnom priečelí sú členené minimálne. V duchu celkovej koncepcie sa nesie jednoduchá konštrukcia zábradlí.

Roličky, osvetlenie, výsadba
Roličky, výsadba a osvetlenie; Zdroj: Novostavby.sk

V každom z deviatich objektov sa nachádzajú 3 byty. Na poschodie pripadá len jedna jednotka s priamym prístupom z výťahu, do ktorého nastúpime rovno z garáže. Dispozičné rozmiestnenie by malo zaistiť väčšiu mieru súkromia, očakávanú pri výbere bývania v tejto časti Bratislavy. Vjazd do areálu bude navyše elektronicky kontrolovaný. 

Roličky
Roličky; Zdroj: Novostavby.sk

K vnútorným priestorom s nadpriemernou rozlohou ďalej prináležia slušné terasy. V rámci pôdorysov sa objavujú tiež komory a rozmernejšie šatníky. Na najvyšších podlažiach zaujme prepojenie s exteriérom, pre tieto byty sa počíta s vyhotovením druhej, “letnej” kuchyne. K menej typickým riešeniam vo vonkajšom prostredí zaraďujeme stvárnenie stupňovitého hľadiska k detskému ihrisku, vytvorené bolo z tvz. gabiónov.

Roličky, ihrisko
Roličky, detské ihrisko; Zdroj: Novostavby.sk

Všetky byty sa predávajú ako holobyty a v polovici júla zostali ešte 4 voľné, projekt už bol úspešne skolaudovaný.

 

PREČÍTAJTE SI TIEŽ:

 

Jurkovičova továreň v novom susedstve

V Záhorskej Bystrici vznikla štvrť s kvalitnou architektúrou

Floriánka umožňuje individuálny prístup k vlastnému bývaniu

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

 

 

 

 

 

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 01. 08. 2019
  • Tlačiť