Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Dovolenkové rezorty na Liptove - Chalety Lúčky

  • 26. 07. 2019
  • Tlačiť

Medzi obľúbené rekreačné ciele na Slovensku patrí už tradične Liptov. V nasledujúcich článkoch sa pozrieme práve na niektoré projekty, ktoré ponuku ubytovacích zariadení v tomto regióne rozširujú, či ešte len rozšíria.

V prípade záujmu o kúpu takejto nehnuteľnosti však neivestujeme len do priestoru pre osobný odpočinok mimo ruchu mesta. V čase našej neprítomnosti vieme apartmány prenajať a zabezpečiť si tak určitý pasívny príjem.

Demänovská dolina býva označovaná ako jedna z najkrajších, najnámejších dolín Nízkych Tatier. Výstavbu apartmánového komplexu s názvom Chalety Lúčky tu plánuje spoločnosť AIRVATA Holding. Ponuka by mala osloviť hlavne milovníkov horského prostredia, pričom otvára možnosť vlastniť apartmán iba 150 metrov od lyžiarskeho strediska Jasná.

Chalety Lúčky
Chalety Lúčky, budúce miesto realizácie; Zdroj: Novostavby.sk

Miesto realizácie sa nachádza priamo pri ceste, z juhu ho vymedzuje parkovisko k lanovke Lúčky. Jediným výraznejším objektom v tesnom susedstve je penzión Energetik obklopený ihličnatým lesným porastom. Vo svojej finálnej podobe bude súbor pozostávať zo šiestich trojpodlažných chaletov. V každom nájdeme 6 apartmánov, rozmiestnených po dvoch dvoj- a štvorlôžkových jednotkách na jednotlivých poschodiach.

Chalety Lúčky
Pohľad z miesta realizácie, blízka nástupná stanica lanovky Lúčky; Zdroj: Novostavby.sk

Vzhľad architektúry hodnotíme podľa zverejnených vizualizácií, odhadujeme, že bude zodpovedať rázu krajiny, do ktorej sa neskôr zasadí. Inšpiráciu čerpá v tradičných formách používaných v regióne, tieto tendencie sa samozrejme najzreteľnejšie prejavia v tvaroch striech a materiálovom riešení. Dominuje prirodzene drevo a na mnohých plochách sa objavuje kamenný dekor. Súčasnejší výraz chaletom dodajú prvky ako sklenené zábradlia a veľkorysé presklené otvory. Aktuálne trendy nasleduje aj predstavený dizajn interiérov.

Chalety Lúčky
Chalety Lúčky, vizualizácia interiéru; Zdroj: AIRVATA Holding

Pohodlie pri pobyte v komplexe zvýši zriadenie nového komorného wellnessu v spomínanom penzióne Energetik, situovanom v tesnej blízkosti apartmánov. Stvárnením sa prispôsobí navrhovanému štýlu súboru Chalety Lúčky a pomôže tak dotvoriť celkovú atmosféru miesta. Stravovanie a požičovňa lyží budú lokalizované v rovnakom zariadení, k dispozícií má byť detské ihrisko.

Chalety Lúčky
Chalety Lúčky, vizualizácia interiéru; Zdroj: AIRVATA Holding

Ak vlastné ubytovanie práve nepoužívame, existuje možnosť jeho ďalšieho prenájmu. Developer túto službu sám zabezpečí a zároveň poskytuje garanciu zachovania stavu nehnuteľnosti.

Na projekte momentálne prebieha územné konanie. Zahájenie stavebných prác pripadá na tento október, pričom ukončenie realizácie je zatiaľ odhadované na konci budúceho roka.

 

Zdroj: Novostavby.sk

 

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 26. 07. 2019
  • Tlačiť

Diskusia