Novostavby.sk

Eurovea II pokračuje

  • 02. 07. 2019
  • Tlačiť

Projekt Eurovea II z portfólia developera JTRE sa posunul zase o krok bližšie k úspešnej realizácií.

Odvolania vznesené v územnom konaní sa zamietli, pôvodné rozhodnutie miestneho stavebného úradu bolo potvrdené Okresným úradom Bratislava. Pred investorom je ešte získanie niekoľkých stavebných povolení.

EUROVEA CITY; Zdroj: JTRE

V rámci novej štvrte na brehu Dunaja má vzniknúť vôbec prvý mrakodrap na území Slovenska s názvom Eurovea Tower. Rezidenčná veža vo výsledku nadobudne výšku 168 metrov a ponúkne 210 dvoj- až päťizbových bytov, 62 ateliérov a 117 apartmánov.

Pozornosť sa venuje aj kvalitnému spracovaniu verejných priestorov. Ich podoba v zóne EUROVEA CITY bola Ľubošom Kaštanom z JTRE bližšie predstavená na 1. ročníku odbornej konferencie CITY FÓRUM 2019, doplnenej podtitulom „Ako urobiť dobré mesto”. V záujme vytvoriť užívateľsky atraktívne vonkajšie prostredie bola oslovená španielska architektka Beth Galí, ktorá má skúsenosti s tvorbou identity aj ďalších európskych nábreží.

JTRE chce nadviazať na popularitu prvej fázy projektu Eurovea a zároveň poskytnúť komplexné riešenie pre širšie okolie. Pokračuje sa v príprave už dlhšie avizovanej električkovej trate, ktorá by mala vyústiť do vytvorenia centrálneho mestského okruhu a ďalej sa napojiť na ružinovskú radiálu a Trnavské Mýto.

Na stavenisku v súčasnosti prebiehajú prípravné práce a odstraňovanie environmentálnej záťaže. V prípade bezproblémového napredovania projektu by sme nový vzhľad nábrežia v jeho finálnej podobe mohli zhodnotiť v roku 2022.

Prečítajte si tiež:

Predstavu o podobe zóny Eurovea City pomáhajú získať moderné technológie

Floriánka umožňuje individuálny prístup k vlastnému bývaniu

Bratislava má konečne v ponuke projekt pozemkov v širšom centre mesta s nádherným výhľadom

Zdroj: JTRE, Novostavby.sk


  • 02. 07. 2019
  • Tlačiť