Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

ZIPCITY ponúka bývanie blízko centra aj parku

  • 20. 06. 2019
  • Tlačiť

Park umiestnený kúsok od domu a vzdialenosť do centra mesta 10 minút chôdze, bývanie s týmito parametrami by určite uprednostnili mnohí. Lokalitu spĺňajúcu uvedenú kombináciu ponúka Nitriansky projekt ZIPCITY Nitra, ktorý vyrastá v obytnej zóne Chrenová. Nájdeme ho v portfóliu rovnomenného developera, spoločnosti Zipcity Nitra spol. s.r.o.

ZIPCITY, Zobor v pozadí ; Zdroj: Novostavby.sk

ZIPCITY; Zdroj: Novostavby.sk

Prvé, čo nás v okolí miesta realizácie naozaj milo prekvapí je výrazný podiel zelene, vyniká park Brezový hájik so svojou príjemnou atmosférou. Výstavba prebieha len kúsok odtiaľ, na pozemku v nároží Lomnickej ulice, zo severovýchodu ho ohraničuje záhradkárska oblasť. Celkovú kulisu dotvára prírodná scenéria s vrchom Zobor, Nitriansky hrad a Kalvária, pekné výhľady sa budúcim obyvateľov naskytnú každý deň pri pohľade z ich vlastných okien. Hneď vedľa sa nachádza rozľahlý športový areál, v blízkosti umiestnená ponuka vybavenosti zahŕňa škôlku a školu.

ZIPCITY, výhľady z okien, Zobor a záhradkárska osada; Zdroj: Novostavby.sk

ZIPCITY, výhľady z okien; Zdroj: Novostavby.sk

ZIPCITY, výhľady z okien; Zdroj: Novostavby.sk

V súčasnosti vidíme vyhotovenú takmer celú hrubú stavbu ZIPCITY. Práce pokročili na 7. najvrchnejšie nadzemné podlažie, o finálnom objeme máme teda pomerne jasnú predstavu. Projekt pozostáva z dvoch hmôt bytových domov prepojených polozapustenou garážou. Pri návrhu architektúry sa stavilo na jednoduchosť a pravouhlé línie. Najvýraznejšie prvky vnášajúce na fasády objektov trochu hravosti sú v tomto prípade konštrukcie balkónov.

ZIPCITY, vizualizácia; Zdroj: Zipcity Nitra spol. s.r.o.

V prípade záujmu o bývanie si môžeme vybrať z jedno až trojizbových bytov. Každý má k dispozícií spomínaný balkón, k najvyššie položeným patria rozmerné terasy. Podľa dostupných pôdorysov sú na spoločných chodbách navyše plánované účelné odkladacie priestory. Parkovacie miesta budú situované v podzemí aj na teréne pozdĺž Lomnickej ulice. Na vonkajšej ploche orientovanej smerom k záhradkárskej oblasti vznikne menšia oddychová zóna s výsadbou, ktorá ZIPCITY viac začlení do existujúceho prostredia.

ZIPCITY; Zdroj: Novostavby.sk

ZIPCITY; Zdroj: Novostavby.sk

Predajnosť istotne podporí dobrá poloha v spojení s rázom okolia, podľa stavu hláseného k mesiacu jún je už 65% bytových jednotiek rezervovaných alebo má svojich majiteľov. Aktuálne udávaný termín ukončenia realizácie pripadá na apríl 2020, následne sa zaháji kolaudačné konanie.

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 20. 06. 2019
  • Tlačiť

Diskusia