Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Blok v bratislavskom Novom Meste bude kompaktný

  • 18. 06. 2019
  • Tlačiť

Pozdĺž rušnej Vajnorskej a v jej okolí prebiehajú v súčasnosti viaceré stavebné aktivity.

Priamo pri zastávke „Odbojárov” vidíme rekonštrukciu z portfólia developera Sympatia Group pod názvom Vajnorská 21, písali sme o nej v jednom z predošlých článkov. Z rovnakej zastávky sa rýchlo dostaneme aj k ďalšiemu, pár metrov vzdialenému stavenisku. Na nároží Budyšínskej a Osadnej vyrastie Rezidencia Budyšínska.

Vizualizácia - Rezidencia Budyšínska; Zdroj: K Property, s.r.o.

Menší, výlučne rezidenčný projekt realizuje spoločnosť K Property, s.r.o. Plánovaná budova nadobudne vo výsledku päť podlaží a zohľadní tak výškové pomery okolitej zástavby. Rezidencia Budyšínska zároveň doplní rohový úsek bloku, pričom podobne ako pri vedľa stojacich objektoch sa vnútorná plocha ponechá voľná. Najvrchnejšie ustúpené podlažie funguje ako prechod medzi tvarmi striech susediacich domov, šikmej a plochej.

Vizualizácia - Rezidencia Budyšínska; Zdroj: K Property, s.r.o.

Jednoduchosť hmotového riešenia nasleduje aj navrhovaný výraz architektúry, odčítať ho môžeme z dostupných vizualizácií. Na fasádnych plochách dominujú hlavne okenné otvory. Prevažujú tvary s výrazným horizontálnym rozmerom, čím sa odlišujú od okien použitých na blízkych budovách. Jasne sfarbené panely vyčnievajúce do priestoru oživia do ulíc orientované priečelia. Osadené budú v nepravidelnom rastri.

Stavenisko - Rezidencia Budyšínska; Zdroj: Novostavby.sk

Architektúra Rezidencie Budyšínska pôsobí sympatickým dojmom, ktorý podporuje zamýšľaný komorný charakter projektu. Celkovo má obsahovať 28 bytov a apartmánov.  Skladbu tvoria jedno až štvorizbové, dva veľkometrážne s terasami sú navrhované na najvyššom nadzemnom podlaží. Byty na prízemí budú disponovať predzáhradkami, k ostatným prináležia lodžie. O priestory na horných poschodiach bol prejavený slušný záujem, predaná či rezervovaná tu bola väčšina bytových jednotiek.

Stavenisko - Rezidencia Budyšínska, nárožie Osadnej a Budyšínskej; Zdroj: Novostavby.sk

Prístup do objektu zabezpečia dva vstupy z ulice. Oba budú napojené na samostatné komunikačné jadro so schodiskom a výťahom, z ktorého sa obslúži maximálne 5 bytov na každom podlaží. Parkovanie je vyriešené pod terénom na dvoch podzemných podlažiach.

Vzhľadom na všetky uvedené parametre má Rezidencia Budyšínska potenciál stať sa pozitívnym príkladom menšej rezidenčnej stavby v existujúcom prostredí. Na stavenisku už môžeme v súčasnosti pozorovať postupný rozbeh stavebných prác.

Stavenisko - Rezidencia Budyšínska, ulica Osadná; Zdroj: Novostavby.sk

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 18. 06. 2019
  • Tlačiť

Diskusia