Novostavby.sk

Vidiecka atmosféra v okolí Zelených dvorov

  • 11. 06. 2019
  • Tlačiť

Projekty ako Orbis Premium či Rezidencia Tabáň prebúdzajú centrum Nitry, rezidenčná výstavba však pozmeňuje aj ostatné časti mesta pod Zoborom. V charakterovo úplne odlišnej lokalite začal rásť súbor Zelené dvory od developera R1 properties, s.r.o.

Pohľad smerom k vrchu Zobor; Zdroj: Novostavby.sk
Zelené dvory etapa A; Zdroj: Novostavby.sk

Miesto realizácie sa rozkladá pozdĺž Hornostavskej ulice za západe Nitry. Po pozvoľnom stúpaní spomínanou komunikáciou sa nám otvorí pohľad na prebiehajúce stavebné práce najvyššie položeného objektu A. Na svahu na juhozápadnej strane nad dotknutým pozemkom vidíme panelové domy sídliska Klokočina, ráz tesného susedstva však výrazne definuje zástavba rodinných domov s pokojnou vidieckou atmosférou. Na celkovom vneme z prostredia sa samozrejme podstatným spôsobom podieľa okolitá krajina, pri prechádzke územím nás tešia pekné výhľady.

Pohľad z Hornostavskej ulice; Zdroj: Novostavby.sk
Pohľad z Prešovskej ulice; Zdroj: Novostavby.sk

Zelené dvory budú pozostávať z 5 bytových domov, vo výsledku nadobudnú 5 nadzemných a 1 podzemné podlažie. Jednoduché pravouhlé hmoty sú rozmiestnené popri priľahlej komunikácii, dlhšia hrana sa otáča smerom k vrchu Zobor. Architektúra zobrazená na dostupných vizualizáciách pôsobí veľmi triezvym dojmom, použité boli úsporné výrazové prostriedky. Stvárneniu fasád dominujú balkóny. Okrem konštrukcií upútajú rôznofarebnými odtieňmi, ktoré vyniknú na bielom nátere navrhnutom na prevládajúcej časti plôch.

Vizualizácia, pohľad smerom k vrchu Zobor; Zdroj: R1 properties, s.r.o.
Pohľad smerom k vrchu Zobor; Zdroj: Novostavby.sk

Súbor má slúžiť výhradne na bývanie. Najnižšie podlažie zapustené v teréne sa vyčlenilo parkovaniu a skladovacím priestorom, parkovacie miesta budú umiestnené tiež okolo budov. Na najvrchnejších, ustúpených poschodiach vzniknú najväčšie byty s rozľahlými terasami. Skladbu ďalej dopĺňajú dvoj- a trojizbové jednotky, ku každej prislúcha balkón alebo predzáhradka. Dispozície v čistote návrhu nasledujú vonkajší dizajn objektov. V súlade so stále zreteľným prírodným charakterom prostredia sa v priestoroch medzi jednotlivými etapami plánuje výsadba a oddychové zóny, exteriér oživí aj detské ihrisko.

Zelené dvory etapa A; Zdroj: Novostavby.sk
Zelené dvory etapa A; Zdroj: Novostavby.sk

V súčasnosti bola ukončená kompletná infraštruktúra projektu spolu s hrubou stavbou etapy A. Tá svoju finálnu podobu získa do konca tohto roku. Hlásená je naozaj dobrá predajnosť, 80 % bytov už pozná majiteľov. Zanedlho, v júli, bude zahájená výstavba hneď vedľa situovaného objektu označeného písmenom B. Začiatok realizácie zvyšných 3 budov sa plánuje na rok 2020.

Prečítajte si tiež:

Orbis Premium, projekt s jasnou identitou založenou na exkluzivite

Galvaniho Home, miesto, ktoré je naozaj domovom

Postupné zmeny prebiehajú aj v Starom meste

 

Zdroj: Novostavby.sk


  • 11. 06. 2019
  • Tlačiť