Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Byty Metodova ponúkajú bývanie vedľa národnej kultúrnej pamiatky

  • 21. 05. 2019
  • Tlačiť

Na križovatke Krížnej a Karadžičovej môžeme vidieť pozostatok Ludwigovho paláca. Naznačuje nám približnú veľkosť areálu Ludwigovho mlyna, pričom jeho plocha siahala takmer až po Trnavské mýto. Okrem časti paláca sa zachovala tiež budova sila a skladu, druhý menovaný objekt momentálne podstupuje výraznú premenu. Jeho prestavbu pod názvom Byty Metodova uskutočňuje spoločnosť Crow, s.r.o.

Pohľad na prestavbu Byty Metodova; Zdroj: Novostavby.sk

Ako názov napovedá, rezidenčný projekt stojí na Metodovej ulici. Pôvodné 4 podlažia boli doplnené o ďalšie dve. Hrubá stavba je už viac menej hotová, pokračujú práce na šiestom nadzemnom podlaží a nadväzujúcej strešnej konštrukcii. Súčasne prebieha montáž okien spolu s realizáciou rozvodov zahŕňajúca elektroinštaláciu, klimatizáciu, vodu a kanalizáciu.

Vizualizácia Byty Metodova; Zdroj: Crow, s.r.o.

Autor návrhu prestavby, architekt Dušan Ferianc, upravil nielen hmotu, ale pochopiteľne aj vzhľad bývalého skladu. Architektúra sa prispôsobuje zmenenej funkčnej náplni, čo sa prirodzene odráža na odlišnej koncepcii jej výrazových prostriedkov. Navrhnutý raster otvorov dodržiava pravouhlú schému, z dostupných vizualizácií odhadujeme snahu o zohľadnenie industriálnej minulosti objektu. Nové šikmé strechy odkazujú na originálny tvar prestrešenia, v materiálovom riešení fasády sa objaví obklad z režného muriva.

Pohľad na prestavbu Byty Metodova a silo; Zdroj: Novostavby.sk

Stavba obsahuje celkovo 17 bytov, predaných bolo aktuálne 11, ďalšie 4 sú rezervované. Rezidenčná časť začína na druhom nadzemnom podlaží, v parteri sa majú nachádzať 3 loftové priestory určené pre kancelárie alebo ateliéry. Obyvateľom budú k dispozícií vonkajšie parkovacie miesta, príprava nabíjacej stanice pre elektromobily i oddychová zelená zóna. Predpokladané ukončenie projektu sa odhaduje na koniec tohto roku.

Pohľad na prestavbu Byty Metodova a silo; Zdroj: Novostavby.sk

Spoločnosť Crow, s.r.o. plánuje aj konverziu sila situovaného hneď vedľa prestavovaného skladu. Železobetónové silo, ktoré je národnou kultúrnou pamiatkou, sa svojimi špecifickými formami a kusom histórie významným spôsobom podieľa na formovaní identity miesta, pričom zároveň slúži ako identifikačný prvok v okolitom prostredí.

Pohľad na silo; Zdroj: Novostavby.sk

Byty Metodova vznikajú v zaujímavej lokalite s dobrou dopravnou dostupnosťou a bohatou vybavenosťou. Ich realizáciou sa zahajuje transformácia menšieho územia v rámci areálu už neexistujúceho mlyna, neďaleko sa totiž pripravuje bytová výstavba pomenovaná Ludwigov mlyn od developera Imagine Development.

Prečítajte si tiež:

Vajnorská 21 doplní prostredie v blízkosti Trnavského mýta štýlovou rekonštrukciou

The Corner vkusne ukončuje nárožie v Starom meste

Dom športu a okolie, komplexné riešenie územia v štvrti Pasienky

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 21. 05. 2019
  • Tlačiť

Diskusia