Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Vajnorská 21 doplní prostredie v blízkosti Trnavského mýta štýlovou rekonštrukciou

  • 16. 05. 2019
  • Tlačiť

Rekonštrukcie budov sú spájané so zložitejšími stavebnými postupmi, priniesť nám však môžu rôzne výhody. Medzi ne patrí napríklad zabývaná adresa v známej a dopravne dobre dostupnej lokalite.

Vizualizácia projektu Vajnorská 21; Zdroj: Sympatia Group

Na Vajnorskej ulici, v bratislavskej mestskej časti Nové Mesto, prebieha od minulého roka realizácia komplexu s označením Vajnorská 21 z portfólia spoločnosti Sympatia Group. Okrem polohy v blízkosti Trnavského mýta našťastie zaujala aj vizuálna stránka. Predstavené vizualizácie zobrazujú príťažlivý dizajn z dielne známeho štúdia CAKOV+PARTNERS. Ako prvé upúta jednoznačnosť architektonického riešenia.

Vizualizácia projektu Vajnorská 21; Zdroj: Sympatia Group

Uvedená črta sa takisto objavuje naprieč ich ostatnou tvorbou, na Vajnorskej 21 je zreteľne prítomná najmä vo veľkorysom členení fasády. Tento dominantný výrazový prostriedok, ktorý sa prejavuje v podobe pravouhlých rámov zdôrazňuje existujúci konštrukčný systém, pričom naznačuje hranice medzi bytovými jednotkami alebo ich jednotlivými priestormi.

Vajnorská 21; Zdroj: Novostavby.sk

Hlavné priečelie je orientované do Vajnorskej ulice. Do rovnakého smeru sa prirodzene otvárajú aj fasády nižších hmôt zahŕňajúce obchodné prevádzky a kancelárie, predsadené aj pred budúcimi garážami so vstupom z Českej ulice. Plochy pre parkovacie miesta vzniknú na 4 poschodiach, 2 z nich sa vybudujú pod terénom. Rekonštrukcia zahŕňa aj vstupné priestory miestneho Strediska kultúry susediaceho s dotknutým objektom. Jeho vstup bude po ukončení prestavby bezbariérový a štýlovo zosúladený so zvyškom projektu.

Vajnorská 21; Zdroj: Novostavby.sk

Na najvyšších dvoch podlažiach sa vytvorí priestor pre 6 mezonetových apartmánov, pôsobivých vďaka umiestneniu i výhľadu na štvrť Koliba. Výška zrekonštruovanej budovy nepresiahne svoj pôvodný vrchol. Skladbu 55-tich obytných jednotiek dopĺňajú 2 až 3-izbové byty, apartmány a ateliéry. S výnimkou 3 kusov, výmerou najmenších, má každý k dispozícií lodžiu či terasu. Z celkového množstva zostali voľné už len zaujímavé mezonety a jeden ateliér.

Vajnorská 21; Zdroj: Novostavby.sk

Projekt Vajnorská 21 sa nachádza na živom mieste definovanom kompaktnou mestskou zástavbou, okolo komplexu vedie aj električková trať. Vzhľadom na zamýšľané zloženie funkčnej náplne a ladenie architektonického výrazu má prestavba potenciál pozitívne dotvoriť existujúce prostredie a podporiť jeho mestský charakter.

Na stavbe sa v súčasnosti ukončujú búracie práce, originálny skelet sa začína vypĺňať murivom. Predpokladaný záver realizácie zatiaľ pripadá na 1. Q budúceho roka.

Vajnorská 21; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Dom športu a okolie, komplexné riešenie územia v štvrti Pasienky

Pod Vinicou v bratislavskom Novom Meste – rodinné bývanie so súkromím

Prvá etapa projektu Zwirn je v územnom konaní

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 16. 05. 2019
  • Tlačiť

Diskusia