Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

The Corner vkusne ukončuje nárožie v Starom Meste

  • 14. 05. 2019
  • Tlačiť

Na pozemku vymedzenom Námestím 1. Mája, Námestím Slobody a Jozefskou ulicou dokončuje spoločnosť Vodohospodárske stavby Malacky, a.s. polyfunkčný projekt The Corner. Mnohí si ešte istotne pamätajú na malé parkovisko, ktoré sa tu niekedy nachádzalo, dnes už blok existujúcej zástavby ukončuje 7-podlažná stavba.

The Corner, stav z konca apríla; Zdroj: Novostavby.sk

Realizácia prebiehajúca v Pamiatkovej zóne Bratislava - centrálna mestská oblasť, na mieste s viacerými zjavnými obmedzeniami v podobe relatívne úzkych komunikácií a architektonicky výrazných budov vzbudzovala už dlhšiu dobu právom zvedavosť. Blízkosť susedných objektov totiž zjavne vplýva nielen na zložitosť návrhu z hľadiska dodržania vyhovujúcich svetelných podmienok. Zvýšené nároky kladie aj na dizajnové stvárnenie, ktoré je vnímané v tesnom kontakte s okolostojacimi objektmi.

The Corner a okolostojaca zástavba, stav z konca apríla; Zdroj: Novostavby.sk
The Corner, stav z konca apríla; Zdroj: Novostavby.sk

V súčasnosti vidíme už viac menej finálnu podobu projektu The Corner, architektonický návrh pochádza z dielne ateliéru Architekti BKPŠ. Smerom od Jozefskej ulice hmota postupne kaskádovo ustupuje, zmenšenie pôdorysnej plochy sa prejavuje najvýraznejšie na najvyššom podlaží. Celkový výraz objektu bol riešený pomerne jednotne, čo sa prejavuje v použitých materiáloch i triezvej tvarovej škále okenných otvorov. 

The Corner, fasáda; Zdroj: Novostavby.sk

Prostredie tak dopĺňa decentná stavba s naozaj elegantnými fasádnymi líniami. Hlavné priečelie orientované do Námestia 1. mája upúta vytvorením jednoduchého a pritom príťažlivého plastického efektu. V spojení s jednoznačným členením plôch, pozdĺžnymi otvormi a citlivým výberom materiálov vzniká vkusná budova, ktorá reflektuje svoje susedstvo. Reakciu na arkier nárožnej budovy ukončujúcej Jozefskú ulicu môžeme tušiť vo vertikálnom páse okien vytvorenom na bočnej fasáde novostavby The Corner.

The Corner, stav z konca apríla; Zdroj: Novostavby.sk

S prihliadnutím na ostatnú rozbiehajúcu sa stavebnú aktivitu v okolí bude zaujímavé sledovať aj ostatné príspevky, ktoré snáď povedú k celkovému zatraktívneniu tohto centrálneho mestského prostredia. Ucelenosť blokovej zástavby sa tu javí ako žiaduca. V blízkosti rozmiestnené námestia sú schopné vyvažovať kompaktnosť a hustotu objektovej štruktúry.

The Corner, pohľad z Námestia Slobody; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Dom športu a okolie, komplexné riešenie územia v štvrti Pasienky

Pod Vinicou v bratislavskom Novom Meste – rodinné bývanie so súkromím

Prvá etapa projektu Zwirn je v územnom konaní

Zdroj: Novostavby.sk

Autor: Natália Mokoš Hulmanová

  • 14. 05. 2019
  • Tlačiť

Diskusia