Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Dom športu a okolie, komplexné riešenie územia v štvrti Pasienky

  • 09. 05. 2019
  • Tlačiť

Investície do oblasti športu sa zvyčajne stretávajú s kladnými ohlasmi. Prvá fáza väčšieho zámeru, rekonštrukcia bývalého hotela Dom športu na Junáckej ulici predstavená rovnomenným developerom Dom športu s.r.o., sa pomaly zhmotňuje. Búracie práce v susedstve nákupného centra Polus City Center sme mohli sledovať už od začiatku roka.

Vizualizácia Domu športu; Zdroj: Dom športu, s.r.o.

Budova postavená v 80. rokoch minulého storočia dlhšie obdobie chátrala, dnešná obnova smeruje k vytvoreniu polyfunkčného komplexu. Zahŕňať bude bývanie i administratívu. Koncept počíta tiež s návratom k pôvodnému účelu objektu, opäť by tu mali sídliť športové zväzy a snáď ďalšie so športom súvisiace inštitúcie. Uvažuje sa o vyčlenení plochy pre Múzeum slovenského športu.

Pohľad na prestavbu Domu športu; Zdroj: Novostavby.sk

Autorom novej tváre hotela je spoločnosť FVA, s.r.o. Objemové parametre zostávajú viac menej zachované, Komplex si ponechá svoj najtypickejší rys, kaskádové ustupovanie hmôt po jednotlivých poschodiach, prestavbou však nadobudne súčasnejší výraz. V porovnaní s predchádzajúcim stavom sa v aktuálnom návrhu zreteľným spôsobom prezentuje priestorové vymedzenie konkrétnych obytných jednotiek. Ich hranice môžeme vidieť v podobe pravouhlých rámov, ktoré sa zároveň stávajú aj novou charakteristickou črtou príslušných priečelí.

Pohľad na prestavbu Domu športu, rezidenčná, kaskádová časť; Zdroj: Novostavby.sk

Na fasádach si ďalej všimneme prvky v podobe veľkorysých vertikálne tvarovaných otvorov, dreveného obkladu s pozdĺžne orientovanou kresbou či nové stvárnenie zábradlí. Vzhľad obvodového plášťa 10-podlažného administratívneho celku sa nesie v podobnom duchu ako originálny dizajn, zmenila sa farebná paleta, ktorá sa prispôsobuje už ladeniu nového návrhu.

Pohľad na prestavbu Domu športu, administratívna časť; Zdroj: Novostavby.sk

V 8-podlažnej rezidenčnej časti sa bude nachádzať 47 obytných jednotiek pozostávajúcich z 25 štúdií a 17 2-izbových apartmánov, ku ktorým patria lodžie. Skladbu dopĺňa 5 kusov 3- a 5-izbových bytov s veľkometrážnymi terasami. O bývanie v Dome športu bol od spustenia predaja prejavený dobrý záujem. Búracie práce by sa mali ukončiť do konca júna, celkový záver realizácie pripadá na 2.Q budúceho roka. Momentálne už môžeme vidieť aj pribúdajúce murivo obvodových stien.

Pohľad na prestavbu Domu športu, administratívna časť; Zdroj: Novostavby.sk

Pohľad na prestavbu Domu športu, administratívna časť; Zdroj: Novostavby.sk

V druhej etape výstavby bude vybudovaná multifunkčná športová hala, ktorá zmysluplne dotvorí areál s pretvárajúcim sa komplexom Dom športu. Projekt tak poskytne komplexné riešenie dotknutých pozemkov so širším dosahom v rámci miestnej časti Pasienky. Okrem slušných priestorov pre športovcov, rôzne inštitúcie i majiteľov rezidencií upraví aj estetickú hodnotu územia a to pozitívnym smerom.

Zdroj: Novostavby.sk


  • 09. 05. 2019
  • Tlačiť

Diskusia