Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Predstavu o podobe zóny Eurovea City pomáhajú získať moderné technológie

  • 29. 04. 2019
  • Tlačiť

V rámci pripravovanej štvrte Eurovea City developera JTRE má vzniknúť prvý mrakodrap v našej krajine. Okrem plánovanej dominanty, 168 metrov vysokej veže s názvom Eurovea Tower, upútal aj samotný spôsob prezentácie projektu.

Jej svedkami sme mohli byť na technologickom festivale IXPO, ktorý sa konal v dňoch 26. až 28. apríla na Tyršovom nábreží. Išlo o prvý ročník najväčšieho festivalu svojho druhu na Slovensku zameraného na inovácie a inšpiratívne technológie. Predstavený bol interaktívny 3D model mrakodrapu a virtuálna realita zobrazujúca oblasť navrhovanej výstavby na nábreží Dunaja spolu s okolitým prostredím.

Interaktívny model mrakodrapu; Zdroj: Subdigital

Pomocou detailnej počítačovej simulácie od tvorcov zo spoločnosti ENLI sa verejnosti priblížilo hmotovo-priestorové usporiadanie zóny a jej zasadenie do existujúcej štruktúry mesta. Umožnený bol prelet ponad územím, či prechádzka verejnými priestormi.

Prípadným záujemcom o bývanie v Eurovea Tower sa sprostredkoval tiež zážitok, ktorý poskytne výhľad z budúceho bytu. Hmotové riešenie architektúry z dielne GFI je v súčasnosti finálne, dizajn stvárnenia vonkajších plôch ešte prejde úpravami. Pri návrhu konkrétnej tváre miesta pomáha španielska architektka Beth Galí, pracovala už aj na podobe iných nábrežných častí v Barcelone a Hamburgu.

Interaktívny model mrakodrapu; Zdroj: Subdigital

3D model mrakodrapu vytvorený spoločnosťou Subdigital môžeme chápať viac ako prezentáciu objektu. Predstavuje vlastne dielo, ktoré zhmotňuje pohľad jeho autorov na charakteristické konštrukčné prvky budovy.

Zložený bol z 3000 digitálne vyrábaných kusov z ocele, plastu a skla. Proces tvorby trval okolo pol roka. Pri skladaní sa nepoužil žiaden spojovací materiál, jednotlivé časti do seba presne zapadajú. V modeli sa inštalovalo 5000 LED svetielok, pričom byty sa vysvietia na základe požadovaných kritérií, simulovať sa dá i východ a západ slnka.

Interaktívny model mrakodrapu; Zdroj: Subdigital

Interaktívny model mrakodrapu a 3D simulácia prostredia; Zdroj: Novostavby.sk

60 km² z plochy hlavného mesta ukázal ďalší model zacielený na dopravnú infraštruktúru a hlavne poskytnutie informácií o plánovanej električkovej trati.

Záver realizácie štvrte Eurovea City pripadá na rok 2022. Jasnejší obraz o jej vzhľade však získavame pomocou uvedených technológií už dnes.

 

Zdroj: JTRE, Novostavby.sk


  • 29. 04. 2019
  • Tlačiť

Diskusia