Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Prvá etapa projektu Zwirn je v územnom konaní

  • 30. 04. 2019
  • Tlačiť

Zahájenie prác na polyfunkčnom komplexe Zwirn, ktorý transformuje areál bývalej Cvernovej továrne, sa posunulo zase o krok bližšie. Prvá etapa projektu, zahŕňajúca 3 bytové domy, je vo fáze územného konania.

Vizualizácia, prvá etapa Zwirn; Zdroj: YIT Slovakia

Výstavba bude situovaná v severnej časti trojuholníkového územia vymedzeného ulicami Páričkova, Košická a Svätoplukova. Developer YIT Slovakia tak doplní svoje stavebné aktivity v podobe už zrealizovaného projektu Pari a prebiehajúcej rekonštrukcie národnej kultúrnej pamiatky, Pradiarne.

V tejto etape sa vybuduje prvý z troch blokov budúcej zástavby štvrte Zwirn, za návrhom stojí architektonický ateliér Compass. V objektoch s výškami 7 až 8 nadzemných podlaží vznikne 258 bytových jednotiek pre približný počet 650 obyvateľov. Parter vyhradený občianskej vybavenosti potvrdzuje snahy o vytvorenie živého a komplexne domysleného prostredia.

Vizualizácia celkový pohľad na štvrť Zwirn; Zdroj: YIT Slovakia

Priľahlé námestie, do ktorého sa bude otvárať aj budova Pradiarne v severozápadnom výseku pozemku má fungovať ako dominantný spoločenský priestor v rámci celej plánovanej štvrte. Charakter prostredia priateľského pre ľudí podporí aj úmysel ponechať zónu Zwirn neprejazdnú, pre príslušnú časť podzemnej garáže žiada YIT Slovakia tiež o územné rozhodnutie.

Koncepcii vnútroblokov sa venuje značný dôraz, čo sme mohli spozorovať aj na ostatných projektoch z portfólia tohto developera. Ten verí, že kvalitný verejný priestor pozitívne ovplyvní obyvateľov, pričom vychádza už z osvedčených blízkych príkladov, štvrte 500 bytov a zástavby umiestnenej pozdĺž Dulovho námestia.

Projekt môže predstavovať príklad súčasnej interpretácie kompaktnej staromestskej blokovej zástavby. V konečnom stave ponúkne viac ako 900 bytov, spustenie predaja zatiaľ pripadá na jeseň tohto roku.

Prečítajte si tiež:

V Modranke pri Trnave vyrastá obytný súbor Štvorlístok

Rezidencia Paulínska, oživenie Paulínskej ulice bytovou výstavbou

Myšlienka sceliť rozdelenú Bratislavu sa privedie k životu v projekte Vydrica


  • 30. 04. 2019
  • Tlačiť

Diskusia