Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

V Modranke pri Trnave vyrastá obytný súbor Štvorlístok

  • 25. 04. 2019
  • Tlačiť

Na juh od Trnavy, presnejšie v mestskej časti Modranka, prebieha výstavba rezidenčného projektu Štvorlístok z dielne investora AJ GROUP, s.r.o. Miesto realizácie sa rozprestiera z oboch strán južného úseku Topoľovej ulice, pričom výrazne stúpa smerom k Seredskej. Ako už samotný názov napovedá, malý súbor pozostáva zo 4 samostatných objektov, celkové riešenie reaguje na existujúce komunikácie a svažitosť pozemku.

Vizualizácia Štvorlístok; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Zástavba v Modranke si ešte zachovala vidiecky charakter, výškou hmôt sa tomuto merítku snaží prispôsobiť aj vznikajúci Štvorlístok. Trojica objektov označená ako B, C a D dosahuje 4 nadzemné podlažia, hmoty najvyšších vždy ustupujú. Objekt A je zapustený do svahu, celkovo zahŕňa 2 podzemné a 3 nadzemné podlažia. Dopravnú obsluhu a zároveň aj vstup do vnútorného priestoru má ako jediný situovaný zo Seredskej ulice. Do ostatných bytových domov sa vchádza z Topoľovej.

Pohľad na objekt D a C a okolie projektu; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Navrhnutá bola slušná, nadčasová architektúra, ktorú charakterizuje najmä striedmosť použitých výrazových prostriedkov. Z objemov vystupujú jednoduché konštrukcie balkónov, vrchnú časť stavieb zakončujú ustúpené hmoty podlaží, čím sa zároveň vytvárajú plochy pre terasy. Jednotnosť súboru podčiarkuje tiež farebnosť, s dominantnou bielou kontrastuje tmavý odtieň rámov a zábradlí.

Pohľad na rozostavaný objekt B a A v pozadí; Zdroj: Novostavby.sk
Objekt C a Topoľová ulica; Zdroj: Novostavby.sk

Štvorlístok bol zasadený do relatívne pokojnej oblasti, okolité prostredie tvorí skladba rodinných domov a záhradkárska osada. Určené budú hlavne pre bývanie, v etapách A a B sa však počíta aj s priestormi komerčného využitia. Na parkovanie poslúži 107 miest umiestnených na teréne. V ponuke bytov prevládajú 2-izbové, okrem nich sú na výber ešte jednotky s jednou a tromi izbami. Podľa trnavskej realitnej kancelárie NEOREAL, s.r.o. zostalo z celkového počtu 77 bytov voľných ešte 20 kusov.

Objekty C a D; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Objekt D nadobudol viac menej finálny vzhľad, v stavebnom pokroku ho nasleduje hneď vedľa situované C, pokračujú práce na fasádach. Zostávajúca dvojica sa v súčasnosti nachádza v štádiu hrubej stavby, ktorú v prípade bytového domu A už vidíme na úrovni terénu Seredskej ulice. Bezprostredné okolie by mali doplniť 2 detské ihriská a výsadba zelene zahŕňajúca aj predzáhradky prislúchajúce prízemným bytom. Termín kolaudácie pripadá na september tohto roku.

Objekty C a D; Zdroj: NEOREAL, s.r.o.

Prečítajte si tiež:

Výstavba okolo Račianskeho mýta pokračuje

Myšlienka sceliť rozdelenú Bratislavu sa privedie k životu v projekte Vydrica

Drevostavbou roka 2018 sa stala školská telocvičňa v Cíferi

Zdroj: Novostavby.sk


  • 25. 04. 2019
  • Tlačiť

Diskusia