Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies. OK
Novostavby.sk

Rezidencia Paulínska, oživenie Paulínskej ulice bytovou výstavbou

  • 23. 04. 2019
  • Tlačiť

Paulínska ulica prechádza Mestskou pamiatkovou rezerváciou Trnava. Napriek centrálnej polohe je vyskladaná prevažne zo zástavby s pomerne nedávnym dátumom vzniku. Okrem kostola sv. Jozefa na severe komunikácie vidíme prostredie tvorené novodobými objektmi rôznorodých foriem, farieb i materiálov. Pozdĺžnou osou sa tiahne pás zelene s lavičkami.

Pohľad na Rezidenciu Paulínska; Zdroj: Novostavby.sk

Približne v jej strede, na východnej strane, medzi budovou poisťovne Allianz a polyfunkčným centrom Balakovo sa po dlhé roky nachádzalo prázdne miesto. Dnes už však pestrý vzhľad ulice dopĺňa nová stavba. Vznikol tu nízkoenergetický projekt Rezidencia Paulínska investora PRAEDIUM SK s.r.o., ktorý prispieva do rozširujúcej sa ponuky bývania na území Centrálnej mestskej zóny v Trnave. Medzi zjavné benefity patrí samozrejme výhodná poloha zabezpečujúca pohodlnú pešiu dostupnosť v rámci centra. Zároveň ide o prvý väčší projekt s obytnou funkciou umiestnený na Paulínskej ulici.

Pohľad na Kostol sv. Jozefa; Zdroj: Novostavby.sk

Kompozícia rezidencie pozostáva z dvoch základných 5-podlažných hmôt prepojených prízemnou časťou. Jeden z blokov orientovaný do Paulínskej ulice skompaktňuje existujúcu objektovú skladbu. Druhá hmota zase naznačuje ďalší úsek ulice Antona Malatinského, ktorá vyúsťuje pred rovnomenným štadiónom s obchodným centrom City Arena.

Pohľad na Rezidenciu Paulínska a Paulínsku ulicu; Zdroj: Novostavby.sk

Rezidencia Paulínska má jednoduché objemové i výrazové riešenie. Pri prechode okolo si všimneme veľkorysé otvory, vyniknú aj v kontexte s okolitou architektúrou. V použitom rastri sa striedajú lodžie, okná a presklené steny. Predstavujú najvýraznejšie prvky definujúce výzor fasád. Výber prostriedkov zodpovedá súčasnej estetike a zbytočne nerozbíja vzhľad už aj tak dosť komplikovaného susedstva. Hneď vedľa prebiehajú stavebné práce na ďalšom projekte určenom pre bývanie. V súčasnosti teda môžeme sledovať pretváranie podstatného úseku východného uličného pohľadu Paulínskej ulice.

Pohľad na Rezidenciu Paulínska, blok A; Zdroj: Novostavby.sk
Pohľad na Rezidenciu Paulínska, blok B; Zdroj: Novostavby.sk

V ponuke bolo celkovo 45 kusov 2- až 4-izbových bytov, ku každému prislúcha aj lodžia, alebo balkón. Okná smerujú prevažne na západnú a východnú svetovú stranu. Parkovanie a pivničné kobky sú umiestnené v podzemí. Časť parkovacích  miest sa má nachádzať aj na povrchu, túto plochu vymedzuje blok A a B. Žiadosť o vydanie kolaudačného rozhodnutia už bola podaná. Parter vyhradený komerčným priestorom by mal prirodzene oživiť prostredie v historickom jadre mesta. Táto koncepcia je v súlade s postupným zatraktívňovaním Trnavy a vytváraním priestoru bohatého na rôzne aktivity.

Paulínska ulica; Zdroj: Novostavby.sk

Prečítajte si tiež:

Výstavba okolo Račianskeho mýta pokračuje

Myšlienka sceliť rozdelenú Bratislavu sa privedie k životu v projekte Vydrica

Drevostavbou roka 2018 sa stala školská telocvičňa v Cíferi

Zdroj: Novostavby.sk


  • 23. 04. 2019
  • Tlačiť

Diskusia